2. kolo ČP: SK Droždín - Tatran Litovel 20:22 (9:9)
Značně omlazený celek mužů zvítězil ve 2. kole Českého poháru nad celkem Droždína, který hraje krajskou ligu. Trenéři Ivo Vávra a Zdeněk Sléha dali prostor především mladým hráčům, kteří se ještě nedostanou do ligové sestavy a také řadě dorostenců.

Utkání se hrálo za krásného počasí na venkovním hřišti v Droždíně a přihlížela mu více jak stovka diváků, včetně řady litovelským příznivců. Příjemné prostředí doplnili dobroty z udírny a další občerstvení.

Domácí nastoupili se svou sestavou zkušených i silově vybavených hráčů. Naproti tomu litovelský celek měl na soupisce celou řadu mladých hráčů, z nich někteří dorostenci - Hemelka, Chytil, Čikl, Vincour a Protivánek -  hráli v mužské kategorii úplně poprvé. Vždyť i přesto, že nastoupili i "odrostlejší" hráči (viz soupiska), věkový průměr týmu činil necelých 23 roků.

Dané podmínky nabídly velice zajímavý a vyrovnaný zápas. Náš celek jej dokázal zlomit ve svůj prospěch kolem 48. minuty, kdy jsme využili fyzickou převahu nad soupeřem a zpřesnili hru i přechod do rychlého útoku. Nadějný výkon v naší brance předvedl Jan Navrátil, který kryl celých 60% střeleckých pokusů soupeře.  

Obrázek
Honza Navrátil po sérii 3 výborných zakroků sleduje své spoluhráče v útoku. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

3. kolo Českého poháru je na programu o víkendu 21.-22. října. K vítězným celkům 2. kola se připojí navíc extraligové kluby a dvojice soupeřů určí los.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: "Věděli jsme do jakého zápasu jdeme. Nasadili jsme hlavně mladé kluky včetně dorostenců, ne že bychom podcenili soupeře, ale aby i oni dostali možnost se herně ukázat za muže v dresu Litovle. Průběh zápasu byl dle našich předpokladů, bylo to vyrovnané, zkušení domácí nedali kůži lacino, ale z našich hráčů mě vzhledem k té mladé sestavě nikdo nezklamal. Nicméně udělali jsme až příliš technických chyb - je to klišé, ale venku je to úplně jiné než v hale, ale k pohárovým zápasům to tak nějak patří, na to jsme byli připraveni. Předsevzaté cíle jsme si splnili, jak postup do dalšího kola, tak herní prostor pro mladíky. Ještě trochu odhodit bojácnost, trpělivě vydržet na sobě pracovat a za rok, za dva, budou platní hráči A-týmu."

Pavel Šváb, trenér SK Droždín: "Odehráli jsme pěkný zápas, vyrovnaný, Litovel díky lepší kondičce v závěru dokázala déle udržet míč a oproti nám si vypracovat kvalitnější šance. My každý zápas prostě hrajeme od začátku naplno a uvidí se, jak dlouho vydržíme. Začátek nám vyšel nad očekávání a drželi jsme se 40 minut v mírném vedení, podrželi nás brankáři, soupeři se nedařil rychlý protiútok. Zlom právě nastal, jakmile se Litovel začala prosazovat z brejků. Líbilo se mi, že trenér Litovle nasadil tolik mladíků, a také že jsme si s jejich přednostmi, hlavně tedy s rychlostí a dynamikou, věděli celkem rady. Pomohlo nám výborné prostředí, hezké počasí, k tradičním domácím přijelo i hodně diváků z Litovle, udírna, občerstvení, prostě značka "Ideál"."

Jan Navrátil, brankář Tatranu Litovel: "Myslím, že jsme celý zápas nějakým způsobem hru kontrolovali, i když jsme nebyli ve vedení. Nedovolili jsme ale soupeři odskočit o víc jak 2 - 3 branky. A vzhledem k tomu, že jsme hráli převážně mi mladí kluci, může být dojem ze zápasu dobrý. Až na množství technických chyb, které asi pramenily z nervozity, přece jenom třeba dorostenci hráli poprvé z muže, měli proti sobě úplně jiné typy hráčů, sestava byla promíchaná, nebylo to pro hráče v poli úplně jednoduché. Mě se chytalo celkem dobře, většinu zápasu jsem měl na středu obrany Petra Jindra a Jirku Kráčmara, na které jsem zvyklý už z dorostu, takže tam to fungovalo, celkově mi obrana pomohla dobře pokrýt střelce soupeře. Nejvíc jsem měl obavy z Michala Kubáčka a Míru Vaverku, ale i díky obraně se mi chytali i oni dobře."

Obrázek
Družstvo mužů po pohárovém utkání v Droždíně. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Sestavy a branky:
SK Droždín: Ošťádal, Schneider P. - Vaverka 7, Kubáček 3, Dočkal 3, Soukup 3/3, Malínek 2, Schneider M. 2, Mikeš, Nuc, Spurný.
Tatran Litovel: Navrátil Jan, Habermann - Jindra 5, Barabáš 4/1, Hemelka 3, Petrtýl 2, Chytil 2, Štencl 2, Čikl 1, Pavlík 1, Vincour 1, Kráčmar 1, Macek, Hrbček, Protivánek.  

Rozhodčí: Krobothová - Směšná
Žluté karty: 1 - 2
Vyloučení: 2 - 2
Sedmičky: 3/3 - 2/1
Diváků: 110

Další výsledky 2. kola Českého poháru sledujte zde.
28.9.2017 | Radovan Šimek | Přečteno: 968x | | | |

Komentáře ke článku

Týmy

Krátce

14.6.2018 -
V odkaze se podívejte se na čerstvé rozlosování nového ročníku Extraligy ČSH. V prvním kole přivítáme na domácí palubovce celek HC ROB Zubří. Startujeme 8. září 2018 v 17:00 !!!
8.2.2018 -
Příprava mužů: Tatran Litovel - Tatran Bohunice 31:23 (12:11). Pár fotek v odkaze.

Facebook