3. kolo Českého poháru: Sokol II Prostějov - Tatran Litovel 24:33 (10:15)
Během uplynulého víkendu bylo během reprezentační přestávky v plánu 3. kolo Českého poháru mužů. Náš tým byl nalosován k duelu s druholigovým Sokolem II Prostějov. I když tým v pozměněné sestavě oproti lize nepředvedl úplně ideální výkon, utkání skončilo jednoznačným vítězstvím o 9 branek.

Většina hostujících hráčů (Juráš, Nantl, Nedoma, Šmíd) totiž v Poháru nastoupila za extraligové celky. Před startem v pohárovém utkání dali přednost léčbě zranění také Macek a Borys. Vedle ligových matadorů tak příležitost dostali i hráči širšího kádru.

Úvodní minuty nabídli spíše vyrovnanou podívanou, pak ale náš celek využil sérii chyb domácího týmu a z rychlých brejků v 18. minutě zvyšoval Petr Jindra již na 10:4. Zdálo se, že utkání skončí značným rozdílem, ale houževnatý Prostějov zpřesnil hru a často dokázal využít ke skórování polevení hostujících hráčů v obraně, čehož využíval hlavně desetigólový Procházka. No a hráčům favorita utkání také často jakoby zvlhnul ten pověstný střelný prach.


Obrázek
Luděk Piwko byl se 6 brankami nejlepším střelcem Litovle. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Nejvíce vyšplhal rozdíl skóre na 10 branek někdy kolem 52. minuty a utkání nakonec skončilo devítibrankovým vítězstvím Litovle 33:24. Trenér Vávra však příliš spokojen nebyl. "Odehrálo se "povinné" utkání, kdy od začátku bylo patrné, kdo je pánem na hřišti. Spousta technických chyb a nevyužitých brankových příležitostí na naší straně nám ale neumožnilo vyhrát vyšším brankovým rozdílem. Takže z pozice trenéra spokojenost pouze s výhrou, ukázalo se na čem musíme intenzivně pracovat," ušklíbl se litovelský kouč.

V tomto týdnu se tým bude usilovně připravovat na další důležitý prvoligový duel v Hustopečích. A trenér ví, že kromě tréninku je důležitá také psychická podpora z hlediště. "Tímto bych chtěl do Hustopečí pozvat naše výborné fanoušky a nabídnout dopravu s námi v autobuse," sdělil kouč. Doplňme, že autobus odjíždí od Sokolovny v Litovli v neděli 29. října v 8 hodin.
    
Sestava a branky:
Sokol II Prostějov:  Hrubý, Zacpal - Procházka 10/2, Jurík 4, Burget 3, Šestorád 3, Ordelt 1, Mukulka 1, Raška 1, Kosina 1, Hacura, Hodan, Jura.
Tatran Litovel: Habermann, Navrátil - Piwko 6/1, Schmalz 5, Vaillo Sole 5, Číhal 4, Šuba 3, Barabáš 2, Jindra 2, Kuchař 2, Havlíček 1/1, Hrbček 1, Kráčmar 1, Pavlík 1, Hanák.

Rozhodčí: Králíček - Letev
Žluté karty: 2 - 3
Vyloučení: 4 - 7
Sedmičky: 2/2 - 2/2
Diváků: 60

Přehled výsledků dalších utkání najdete zde a zde.
25.10.2017 | Radovan Šimek | Přečteno: 545x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook