1. liga mužů: HC Zlín - Tatran Litovel 24:30 (12:15)
Další dílek do postupové skládačky přidali muži výhrou ve Zlíně o 6 branek. Ačkoliv je Zlín v tabulce na chvostu, v poslední době prokázal zlepšení formy, a tak se vítězství rozhodně nerodilo snadno. Jen 2 kola před zimní přestávkou tak zůstáváme bez ztráty body na čele prvoligové tabulky.

Zlínu nevyšel start do soutěže a je stále s jediným bodem poslední. Vedení klubu sáhlo k trenérské rošádě, když Milana Budaye nahradil u mužů Jiří Mičola, který působil u dorostu a naopak. A tento krok se již projevil v minulém kole, kde Zlín jen těsně prohráli na horké půdě v Hustopečích, a v domácím prostředí Zlín vzrůstající tendenci výkonů potvrdil.

V začátku utkání se také Zlín ujal vedení a hra na obou stranách moc házenkářské krásy nepřinášela. „Celý týden jsem hráčům důrazně připomínal, že to nic neznamená, protože mají zlínští ve svém středu řadu šikovných hráčů a nesmí se vůbec nic podcenit. Nicméně malý červíček v hlavách hráčů zůstal. Nastoupili jsme velice vlažně, zbrklá střelba, nedodržování systému v obraně a velké množství individuálních chyb na naší straně nám neumožnilo dostat se do optimální pohody,“ komentoval úvodní minuty trenér Ivo Vávra.

Domácí si však nedokázali vybudovat výraznější náskok a naši hráči naopak pochopili, že musí zabrat víc. Díky dobré obraně a několika levným gólům z brejků se Litoveláci kolem 25. minuty dostali do vedení a navýšili je na poločasových 15:12.
„V šatně jsem klukům zdůraznil, že se Zlín sám neporazí. Do druhé půle jsme pak vstoupili o poznání lépe, zpřesnili obranu, zrychlili přechod do útoku a začaly se prosazovat spojky ze střední vzdálenosti,“ již spokojeněji uvedl Vávra k druhému poločasu.


Obrázek
Kuba Schmalz si utkání ve Zlíně, užíval ke 4 brankám ze hry přidal další 4 ze sedmiček.
Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.Jeho slova potvrzují především střelecká konta Jakuba Schmalze a Matěje Nantla. Přesto Zlín tlaku hostujícího celku ještě odolával. Dokázal těžit především ze svých přesilovek a dvakrát se přiblížil na jediný gól. Zlom utkání však nastal mezi 40. a 50 minutou. Hráči Litovle výrazně vylepšili obranu, pět zákroků za sebou předvedl v brance Jan Juráš a ze získaných míčů padaly na druhé straně góly z rychlých protiútoků. Rozdíl skóre by rázem 10 minut před koncem 7 branek, tedy 19:26.    

Zkušený litovelský tým už nepřipustil žádné drama a řada litovelských fandů si v hale mohla vychutnávat s hráči další vítězství. „Odskočili jsme soupeři ve skóre a v klidu dokráčeli k dalším dvěma bodům do naší plánované mozaiky. Veliké díky také opět patří našim skvělým fanouškům, kteří nás v hojném počtu přijeli do Zlína podpořit,“ poděkoval za podporu příznivcům trenér.


Obrázek
Střelecky se 4krát prosadil také Tomáš Hanák z pozice pivota. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Stále tedy zůstáváme v 1. lize stoprocentní. Ze šesti odehraných utkání 6 výher. K tomu ještě 2 body za neodehrané utkání s Velkou Bystřicí, u kterého řídící orgán soutěže vyhlásil kontumační výsledek 10:0 v náš prospěch. Tabulce tedy vévodíme se 14 body, druhý je Chodov se 12 body a Hustopeče s jedenácti. Oba tyto celky však mají o zápas více.

Již ve středu 15. listopadu od 19 hodin přivítá tým v osmifinále Českého poháru v domácím prostředí Cement Hranice, který se v letošní extralize zatím trápí a je ve spodní čtyřce. Přesto je to zkušený tým, s řadou hráčů v sestavě, kteří loni hájili náš dres.

Předposlední kolo podzimní části 1. ligy odehrajeme opět na domácí půdě proti 1.HK Dvůr Králové v sobotu 18. listopadu od 17 hodin. Udrží muži prvoligovou neporazitelnost? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit do litovelské sportovní haly.

Sestavy a branky:
HC Zlín: Hrdina, Vaškovič – Šáš 7, Vavrys 6/4, Doležel 5, Balun 2, Kočí 1, Bazel 1, Fabík 1, Zaoral 1, škalda, Buček, Šidlík, Švec.
Tatran Litovel: Habermann, Juráš - Schmalz 8/4, Nantl 6/1, Hanák 4, Vaillo Sole 4, Číhal 3, Piwko 3, Barabáš 1, Havlíček 1, Jindra, Kuchař, Šmíd, Štencl.

Rozhodčí: Šlezingr - Špunar
Žluté karty: 2 - 3
Vyloučení: 2 - 4
Sedmičky: 4 - 5
Diváků: 140
15.11.2017 | Radovan Šimek | Přečteno: 437x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook