1. liga mužů: HBC Ronal Jičín B - Tatran Litovel 29:20 (15:13)
Poslední podzimní utkání v 1. lize mužů se našemu týmu značně nevyvedlo. Na půdě Jičína B podlehli  rozdílem 9 branek. Domácí dominovali již od začátku utkání, rozhodující však byl 20minutový úsek hry v druhém poločase bez naší vstřelené branky!

Přitom náš celek odjížděl k poslednímu utkání podzimu jako jasný favorit s plnou sestavou a všichni očekávali, že tým vedený trenérem Vávrou potvrdí letošní neporazitelnost. Opak však byl pravdou.

Náš tým začal vlažně, domácí mladíci se již ve 12. minutě  ujali vedené 10:4 a Ivo Vávra si musel vzít již druhý timeout a pokusit se hráče probudit. To se přeci jen povedlo a ztrátu ve skóre jsme dokázali do přestávky snížit na pouhé 2 branky. "Domácí mladíci nás přehrávali již od počátku utkání. Propadali jsme jak v obranných, tak útočných činnostech jednotlivců, o nějakých systémech už vůbec nemluvě. První poločas se nám nakonec stěží podařilo ještě dotáhnout na přijatelný rozdíl dvou branek," hodnotil trenér Vávra.

Hororový scénář pro naše barvy se však naplnit po poločase. Během úvodních dvou minut padlo na obou stranách po 2 brankách, ale potom přišel náš 20minutový střelecký i herní výpadek a tento úsek jsme prohráli 11:0! "Naprosto nepochopitelné. Zbytečná černá kaňka na jinak dobře rozjeté sezoně. Musím s hráči toto utkání u videa rozebrat, pokusíme se najít něco pozitivního, poučíme se z chyb a jedeme dál. Toto se nám již nesmí stát," ještě stále nevěřícně kroutil hlavou Vávra.


Obrázek
Zdeněk Kuchař vstřelil v Jičíně 4 branky ze 4 střel. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Neproměnili jsme řadu dobrých šancí, včetně třech sedmiček. Tento nepovedený úsek hry jednoznačně rozhodl utkání. Domácí již měli nahráno a tak litovelákům dovolili snížit na konečných 29:20.  
      
"Tohle utkání se nám opravdu hrubě nevyvedlo. Byl to takový “pešek“ zápas. Zkazili jsme, opravdu na co jsme sáhli. Velká omluva našim fanouškům, kteří vážili tak dalekou cestu. Na jaře do toho dáme vše, abychom splnili náš cíl, kterým je návrat do extraligy," poslal trenér Vávra litovelským příznivcům omluvenku za celý tým.

Tým teď čeká tréninková zátěž ještě až téměř do Vánoc. Tu si někteří hráči a trenér Vávra zpestří účastí na Utkání hvězd 1. ligy 16. prosince v Brně. Hned po Novém roce však začíná příprava na jarní fázi ligové sezóny. Tým bude čekan několik herních testů, 12.-13. ledna proběhne domácí turnaj Memoriál Františka Čikla. 1. liga se opět rozjede 17. února, na domácí palubovce přivítáme Sokol Vršovice.    


Sestava a branky:
HBC Jičín B: Petr, Machalický 3 - Herzán 7, Dvořák 6/2, Miľko 4, Hlava 4, šulc 2, Matula 1, Drbohlav 1, Bíšek 1, Šebek, Havelka, Pekař.  
Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Kuchař 4, Nedoma 3, Schmalz 3, Barabáš 2, Číhal 2, Havlíček 2, Piwko 2, Nantl 1, Šmíd 1, Jindra, Petrtýl, Vaillo Sole.

Rozhodčí: Brůna - Skružný
Žluté karty: 2 - 2
Vyloučení: 7 - 6
Červené karty: 0 - 1 (Šmíd po 3x 2 min)
Sedmičky: 3/2 - 3/0
Diváků: 110
30.11.2017 | Radovan Šimek | Přečteno: 405x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: