Veteráni opět uspořádali oblíbený Novoroční turnaj starých gard
V sobotu 6. ledna proběhl za účasti 8 družstev již 5. ročník Novoročního turnaje staržch gard v Litovli. Celý den se nesl v přátelské a spokojené atmosféře. Na vítězství v turnaji nakonec dosáhl tým Pozdní sběr Moravy.

Týmy v turnaji byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech, kde se utkali každý s každým 2x 12 minut. Poté následovaly boje o celkové umístění, kde se střeli vždy týmy na stejné pozici ve skupině.


Obrázek
Ze souboje Pozdního sběru Moravy a Spartaku První brněnská. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


První místo si vybojoval celek Pozdní sběr Moravy, za který hrají převážně veteráni Uničova, Droždína a Šumperka, často ještě po čtyřicítce aktivní hráči. Ve finále o jediný gól porazili celek 1.HK Dvora Králové, také s řadou hráčů, které jsme mohli vídat, nebo ještě vídáme na prvoligových palubovkách.

Třetí skončil celek HKKH Haná, tvořený vysloužilci Kostelce na Hané a Prostějova, kteří v souboji o umístění porazili celek Sokola Krmelín v sestavě s řadou bývalých výborných hráčů z Ostravska.

Páté místo získal domácí Tatran Litovel, který v souboji o umístění porazil celek Spartaku První brněnská. Sedmé místo získali gardisti ze slovenského Tatranu  Stupava a osmé místo obsadil další slovenský účastník turnaje Iskra Holíč.  

Trenér domácího celku Zdeněk Sléha přiblížil dění v turnaji takto: "Byly jsme domluvení na několika trénincích, ale sešli jsme se v podstatě jenom jednou s dorostem. Ale naše sestava je tvořena hodně z hráčů, kteří se znají, spolu hrávali už v dorostu. Dneska nám asi chyběl jen Pepa Dolák na pravém křídle, takže jsme tam neměli leváka a v prvním zápase i Drahoš Nantl. V něm se proti Krmelínu projevila právě ta absence tréninků a kluci se do toho teprve dostávali. Prohráli jsme smolně o gól. Se Dvorem Králové jsme prohráli hlavně kvůli špatné obraně. Pak už však následovala dvě vítězství. Nejprve poslední utkání ve skupině proti Stupavě. Tam se nám podařilo v obraně pokrýt jejich nejlepšího střelce a podrželi nás i brankáři. Takže jsme skončili ve skupině třetí. V zápase o páté místo proti Brnu jsme nezačali dobře, ale hlavně díky druhému poločasu jsme otočili a vyhráli o 2 branky."

Trenér také ocenil všechny hráče týmu: "V celém turnaji se v útoku nejvíce prosazovaly naše spojky Arnoš, Pazdera, Müller a Hájek a univerzál Marcel Knébl. Nicméně prosadila se i naše křídla Nantl, Robenek i Jarda Nevrlý a Oťa Čikl na pivotu. Speciální pozici v týmu má sedmičkář Vlastík Navrátil. I když nedali nedali gól, byly platnými hráči Karel Procházka a Pavel Knébl a samozřejmě oba brankáři Vávra a Habermann."


Obrázek
Veteránský celek Tatranu Litovel. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Ředitel turnaje Svaťa Kráčmar zase zhodnotil turnaj po organizační stránce: "S organizací turnaje byla jako vždy lítačka, ale výsledek je hřejivý na srdci.  Od týmů jsem zaznamenal z 90 procent nadšení a spokojenost a že chtějí přijet příští rok znovu. A to mi vrací energii. Organizace turnaje probíhá asi od září, kdy oslovujeme družstva. Zájem je enormní a, i když se účastní 8 týmů, musíme další zájemce již odmítat. Pak oslovujeme sponzory, kteří pomohou pokrýt náklady a věnují ceny pro družstva, sháníme rozhodčí, zapisovatele, občerstvení. Těm všem patří velké poděkování."  

Svaťa Kráčmar je i vedoucím litovelských veteránů, ačkoliv v turnaji chytal za celek HKKH Haná, za který se mj. loni startoval na European Masters v Portugalsku. "V litovelském týmu bychom byli tři gólmani, takže jsem raději pomohl Hané, na takových akcích je to běžné," potvrdil přátelskou atmosféru turnaje.  

A jak se Kráčmarovi líbil domácí celek? "Všichni hráli výborně, chtěli se ukázat třeba i proti týmům, kde působí ještě aktivní hráči ligových soutěží, i když už mají veteránský věk. Ale ještě lepším výkonům chybí právě pravidelnější trénink. A alespoň 3x, 4x před turnajem...".

Spolu se Zdeňkem Sléhou poodkryli další činnost veteránského týmu. "Byli bychom rádi, kdyby jsme absolvovali alespoň jeden turnaj ročně mimo Litovel. Dostali jsme pozvánku na turnaj do Holíče na 16. června. Tak uvidíme, jestli dáme dostatek hráčů, kteří pojedou v daném termínu."

Skupina A:
HKKH Haná – Pozdní sběr Moravy  13:15
Iskra Holíč – První brněnská 6:7
HKKH Haná– Iskra Holíč  15:6
Pozdní sběr– První brněnská 13:9
HKKH Haná– První brněnská 15:7
Iskra Holíč– Pozdní sběr 6:12


1. Pozdní sběr Moravy 3 3 0 0 40:28 6
2. KHHK Haná  3 2 0 1 43:28 4
3. Spartak První brněnská  3 1 0 2 23:34 2
4. Iskra Holíč 3 0 0 3 18:34 0Skupina B:
Tatran Litovel – Sokol Krmelín 12:13
Dvůr Králové – Tatran Stupava 9:10
Tatran Litovel– Dvůr Králové 9:13
Sokol Krmelín– Tatran Stupava 12:9
Tatran Litovel– Tatran Stupava 11:9
Dvůr Králové– Sokol Krmelín  14:11


1. HK Dvůr Králové 3 2 0 1 36:30 4
2. Sokol Krmelín 3 2 0 1 36:35 4
3. Tatran Litovel 3 1 0 2 32:35 2
4. Tatran Stupava 3 1 0 2 28:32 2


Utkání o umístění:
O 7. místo: Iskra Holíč - Tatran Stupava 14:15
O 5. místo: Tatran Litovel - Spartak První brněnská  15:13
O 3. místo: Sokol Krmelín - HKKH Haná 12:16
O 1. místo: Pozdní sběr Moravy - HK Dvůr Králové 12:11


Nejlepší střelec: Marek Šuba (Pozdní sběr) - 22 branek
Nejlepší brankář: René Vadim (Stupava)
Nejstarší hráč: Jaroslav Nevrlý (Litovel) - 66 let a 8 měsíců.


Obrázek
Nejstarší hráč turnaje Jarda Nevrlý. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.
11.1.2018 | admin | Přečteno: 755x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook