Kanonýr Schmalz: Pomáhají hecovačky o pivo
Házenkáři Tatranu Litovel chtějí zpět do extraligy. Střelecky je táhne Jakub Schmalz.

Litovel - Házenkáři Tatranu chytili na začátku prvoligového jara střeleckou slinu. Po domácí kanonádě proti Vršovicím přivezli vítězství z palubovky Bystřice pod Hostýnem, kde triumfovali 36:31. Čtrnáctigólovým výkonem se blýskl Jakub Schmalz. Zkušená opora Litovle na startu házenkářského jara střelecky září. Schmalz zaznamenal deset branek proti Vršovicím a v Bystřici pod Hostýnem jich nasázel dokonce čtrnáct.

„Měl jsem už pár zápasů, kdy se podobně střelecky dařilo, ale už je to delší dobu. Rozhodně bych to ale nijak nepřeceňoval. Je to především výsledek práce celého týmu," řekl Schmalz ke své současné střelecké produktivitě. Čtyřiadvacet branek za dvě jarní utkání, to ale rozhodně není náhoda. Schmalz střelbu piluje po každém tréninku. „Hecujeme se s mladšími hráči. Hlavně s brankářem Honzou Navrátilem a Petrem Hrbčekem, který skvěle blokuje. Probíhají různé hecovačky o pivo," prozrazuje s úsměvem Schmalz recept na góly. „Po každém tréninku si přidáváme dvacet minut střelby a vyplácí se to." V Bystřici pod Hostýnem dal šest branek ze hry a osm přidal ze sedmimetrových hodů. „Jednou jsem trefil tyč, ale trenér mi dal opět důvěru. Je to spíš o aktuálním nastavení než o zkušenostech. Zkrátka záleží, jak to hráči v zápase sedne," popsal klíč k úspěšnému proměňování házenkářských „penalt".

Obrázek
STŘELECKÁ FORMA. Jakub Schmalz nasázel v úvodních dvou zápasech jarní části sezony čtyřiadvacet branek. Další může přidat v sobotu proti Náchodu. Foto: Pavel Štěpánek.

KLÍČOVÝ ZÁPAS NA CHODOVĚ
I díky jeho výkonu si Litovel připsala pod Hostýnem do prvoligové tabulky další dva body a upevnila si postavení na jejím čele. Cíl v podobě návratu do extraligy je každým takovým zápasem o něco blíž. „Pro nás to byla víceméně povinná vítězství. Trenér nám vtlouká do hlavy, že rozhodovat se bude na Chodově," upozorňuje Schmalz na souboj, který Tatran odehraje na začátku dubna proti druhému celku tabulky. „Už jsme tam jednou vyhráli v sezoně, kdy se postupovalo do extraligy, tak bychom na to rádi navázali, abychom si před nimi drželi náskok a měli osud ve vlastních rukou," vyhlíží Schmalz souboj s největším konkurentem v boji o vítězství v soutěži.

VLÁDNE VÝBORNÁ NÁLADA
První místo zaručí postup mezi elitu, kam by se Litovel vrátila po roční pauze. „Všichni v klubu jsme se z předešlého extraligového působení poučili a získali nové zkušenosti. Nálada v týmu je výborná, jádro hráčů je pohromadě už delší dobu, přibyli mladší odchovanci a všichni si pomáháme a jdeme za společným cílem," prohlašuje odhodlaně Schmalz. Další z krůčků může Tatran udělat v sobotu od 17 hodin, kdy na domácí palubovce přivítá Náchod.

Vyšlo 1.3.2018 v Olomouckém deníku
6.3.2018 | Miroslav Mazal - Olomoucký deník | Přečteno: 311x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: