Mládežnickým týmům se v domácích zápasech dařilo

Během uplynulého víkendu se na domácí palubovce představili starší dorostenci a oba žákovské celky. Všechna družstva Litovle zvítězila a připsala si dva body do tabulky svých soutěží.

Liga Olomouckého kraje mladších žáků:

Tatran Litovel – Sokol Centrum Haná   27:23 (14:15)

Nejtěžší cesta k vítězství čekala na mladší žáky. V zápase proti týmu Centrum Haná měli v úvodních deseti minutách s povinnou osobní obranou mírnou převahu a tento úsek hry vyhráli těsně 8:7. Poté však získal převahu soupeř našich házenkářů a do konce poločasu stav utkání otočil. Ještě osm minut před koncem domácí házenkáři prohrávali o dva góly. Následujících šest minut ovšem ovládli v poměru 5:0, utkání otočili a mohli se radovat z vítězství, kterým si upevnili 3. místo v průběžné tabulce soutěže.

Sestava a branky Litovle: Vykydal, Doležal – Najer 7, Kalousek 6, Pavlík 4/1, Zifčák 4/2, Ryzí 3, Válek 2, Heibel 1, Rosík, Vogl, Matečka

Více foto ve fotogalerii.

Liga Olomouckého kraje starších žáků:

Tatran Litovel – Sokol Centrum Haná   32:19 (19:6)

Zápas starších žáků proti stejnému soupeři měl mnohem jasnější průběh. Litovelští hráči od začátku trápili hostující házenkáře vysunutou obranou. Ti se dopouštěli mnoha chyb a umožnili domácím skórovat z rychlých útoků. Naši hráči si tak vytvořili rozhodující náskok již v prvním poločase. Druhý poločas pak poskytnul mnohem vyrovnanější podívanou. Přesto hráči Litovle žádnou výraznou korekci výsledku svým soupeřům nepovolili. Starší žáci se v průběžné tabulce soutěže nachází na 3. místě.

Sestava a branky Litovle: Dvorský – Dubový 8, Krejčí 7, Růžička 7, Stejskal 4, Coufal 2, Maitner 2, Spurný 1, Baciak 1, Kubáček

2. liga starších dorostenců :

Tatran Litovel – HBC Olomouc   42:30 (22:11)

Podobný průběh mělo utkání starších dorostenců proti HBC Olomouc. Také zde se o osudu utkání rozhodlo již v prvním poločase, který domácí vyhráli o jedenáct gólů. Druhý poločas byl opět mnohem vyrovnanější, ale na osudu utkání nic nezměnil. Starší dorostenci se v průběžné tabulce 2. ligy nachází na 2. místě.

Sestava a branky Litovle: Pekař – Valouch 6, Prošvic 5, Tkadleček 5, Čikl 5/2, Štencl 4, Vincour 4, Protivánek 4/1, Coufal 3, Faltýnek 3, Pastorek 2, Chytil 1