Strabag Rail Extraliga: SKKP Handball Brno – Tatran Litovel 22:20 (11:10)

Zatímco po domácí obnovené premiéře v extralize házenkářů panoval v táboře litovelského Tatranu spíše optimismus, po zápase v Brně zavládlo naopak velké zklamání a rozčarování.

Hráči Tatranu prohráli utkání 2. kola extraligy na brněnské palubovce 20:22 a trenér Ivo Vávra byl velmi nespokojen.
„Výkon, jaký jsme předvedli, absolutně nepatří do extraligy. Byl naprosto tristní,“ prohlásil na tiskové konferenci.

O týden dřív přitom Hanáci na domácí půdě trápili Zubří. Jenže v jihomoravské metropoli to byl jiný příběh.
Litovelští se sice v úvodu ujali vedení 4:0, domácí postupně náskok ukrajovali, až se sami dostali do těsného poločasového náskoku.

Důležitý vstup do druhé půle zvládlo lépe Brno a i když Tatran, který střelecky táhl Piwko, vyrovnal, koncovka patřila domácím.

Luděk Piwko je zatím nejlepším letošním střelcem Tatranu v Extralize.. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

„V případě, že chceme v extralize pomýšlet na nějaké body, takový výkon se nesmí opakovat. Tohle opravdu nebyly extraligové parametry,“ kroutil hlavou kouč Vávra.
„Věřím, že až se to trochu usadí, výsledky se dostaví,“ prohlásil litovelský lodivod po extraligové premiéře.

Jenže Hanáci budou nyní čelit další přetěžké prověrce. V sobotu od 17 hodin se na jejich palubovce představí mistrovská Karviná.
„Máme doma znovu těžkého soupeře, ale zápas začíná od nula nula a my se porveme o dobrý výsledek,“ láká fanoušky na utkání trenér Vávra.
SKKP Handball Brno: Koňařík, Pšenica – Hlípala 4, Václav 4, Kučera 3, Stein 3, Burget 2, Mičola 1, Havlát 1, Koubek 1, Petrovič 1, Vaňek 1, Kukla 1/1, Číž, Drápela, Popelka.

Tatran Litovel: Fabián, Juráš – Piwko 8/4, Geist 3, Šmíd 2, Štencl 2, Hanák 1, Tkadleček 1, Havlíček 1, Kršek 1, Hrachový 1, Kuchař, Číhal, Prošvic, Vincour, Macek.

Rozhodčí: Novotný - Horáček
7m hody: 4/1 – 4/4
Vyloučení: 4:6
ČK: Číhal