Pozvánka na extraligu: Hanáci se pokusí v Lovosicích zabojovat o první body
Téměř přesně před 4 roky si Tatran Litovel připsal první výhru v Extralize. A bylo to právě na půdě Lovosic. Loňský finalista však v minulém kole zahával v Hranicích a tak budou chtít Lovci v domácím prostředí najisto obdovat. Čeho se chtějí oba týmy v utkání vyvarovat? Koho se trenéři obávají z týmu soupeře? Na koho budou spoléhat?

Z litovelského tábora nepřicházely během týdne dobré zprávy. "Přípravu na zápas s Lovosicemi provázely problémy zdravotního rázu. 3 hráči bojovali s nachlazením a horečkami," hlásil asistent trenéra Květoslav Kuba. Připomněl také individuální kvality soupeře. "Čeká nás další zápas s aspirantem na přední příčky. Víme, že hru skvěle diriguje Bouček a ve svém kádru mají nejlepšího střelce loňské sezóny Jiřího Motla, který je schopen rozhodovat zápasy, těmto hráčům výborně sekundují střelec Klimt a šikovné křídlo Malý. Tým Lovosic před sezónou posílil na postu brankáře Ranglem z Dukly, který nahradil Adamíka," vyjmenovával Kuba.  

Litovel se zatím trápí především v útoku. Nejvíc nastřílela v utkání zatím jen 22 branek, celkem za tři kola 62. Z toho je však téměř třetina ze sedmimetrových hodů. Ty zatím suverénně proměňuje Luděk Piwko, čímž se také vyhoupl na pozici aktuálně nejlepšího střelce soutěže. Jenže to nestačí. "Pokud se nevyvarujeme velkému počtu chyb, které nás provází v úvodu sezony, tak nemáme šanci na dobrý výsledek," vidí jediný cíl k úspěchu asistent Kuba.


Obrázek
Předloni se v Lovosicích takto probíjel obranou Michal Havlíček. Foto: Pavel Štěpánek.


Z lovosického tábora jsou před zápasem slyšet mírné obavy a také pocit tlaku. „V sobotu budeme hostit houževnatou Litovel, která k nám přijede bez jakéhokoliv tlaku na dvoubodový zisk. My se musíme oklepat z nepovedeného zápasu v Hranicích, kde nás zklamala koncovka a velké množství technických chyb," hodnotil lovosický asistent Jan Landa. "Pokud se vyvarujeme zbytečným chybám v útočné fázi, věřím, že naší palubovku opět uhájíme. Kdo bude ztrácet body na domácí půdě, bude mít velké problémy dostat se do play-off, proto jsou body v tomto zápase pro nás velmi důležité,“ přiblížil Landa, jaké jsou ambice jeho týmu a pod jakým tlakem Lovosice nečekaně jsou.

Připojí se k Piwkovi další litovelští střelci? Využijeme tlaku, pod kterým domácí budou? Poradí si naše obrana s útočnou hrou Lovosic? Kdo bude úspěšnější na střelce soupeře - Rangl nebo Fabián?

Sledujte v sobotu 29. září v 17:00 na TVCOM nebo v textovém online přenosu.

Související:
  • https://www.hazenalovosice.cz/2018/09/v-sobotu-privitame-novacka-extraligy-z-litovle/
  • http://www.extraligahazene.cz/novinky/1051-musime-se-oklepat-ze-zapasu-v-hranicich-burcuje-lovce-asistent-landa/
  • http://www.extraligahazene.cz/novinky/1050-pozvanka-na-4-kolo-strabag-rail-extraligy-prodlouzeny-vikend-s-hazenou/
28.9.2018 | Radovan Šimek | Přečteno: 623x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook