Strabag Rail Extraliga: Lovci Lovosice - Tatran Litovel 36:28 (19:13)
Ani ve 4. kole extraligy litovelští házenkáři zatím nebodovali. I když se střelecky již přiblížili 30brankové hranici, snadno darovali domácím Lovcům příliš mnoho míčů a toho dokázali zkušeně využití a zvítězit rozdílem 8 branek.

Litovel šla do zápasu v pozici týmu, který může jen překvapit. Zato Lovci po prohře v minulém kole v Hranicích chtěli toto zaváhání odčinit a také si uchovat domácí neporazitelnost. Jenže na začátku utkání si několikrát vylámali zuby na výborně chytajícím Janu Jurášovi a tak se do vedení dostala Litovel, která sehrála několik povedených útoků a třikrát skóroval Mekić.  

Lovci se ale rychle z úvodního tlaku Litovle oklepali a přidali na agresivitě v obraně. Rychle z toho vytěžili několik získaných míčů a v rychlém útoku i na postavenou obranu začala úřadovat dvojice Bouček-Motl, kteří se do poločasu postarali dohromady o 10 branek. Ještě před pauzou se do litovelské obrany řítil Bouček, obešel tři protihráče a na brankovišti jej nešťastně fauloval dosud dobře střílející Mekić. Rozhodčí trochu překvapivě sáhli hned po červené kartě a vyloučili jej do konce utkání. Hanákům tak ještě více prořídli řady spojek, když kvůli nemoci nenastoupil Hrachový a kvůli bolesti zad do utkání moc nezasahoval Číhal. Lovci se tak do poločasu ujali vedení už o 6 branek.

Obrázek
Samid Mekić střílí jednu ze svých 3 branek v Lovosicích. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Po přestávce se hra více vyrovnala, ale domácí si stále drželi bezpečný náskok. Litovel těžila branky především z proskoků, často skóroval Šmíd a také jsme získávali hodně sedmiček, které opět všechny proměnil Luděk Piwko. Několikrát Hanáci dostali Lovce do úzkých také dobrou obranou a z brejků zakončoval nejčastěji Geist. Lovosice však dokázali poločasový rozdíl navýšit ještě o 2 branky a zvítězit v poměru 36:22.      

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Chtěl bych poblahopřát domácím k zaslouženým bodům. Po celé utkání byli lepším týmem. My jsme se na Lovosice připravovali, aby nás ničím nepřekvapily, ale tvoříme nový celek a bude ještě chvíli trvat, než kluci pochopí, co po nich chceme. Měli jsme v zápase světlejší okamžiky, ale bohužel se sedmnácti technickými chybami se s takovým týmem jako jsou Lovosice hrát nedá. Podržel nás brankář Juráš. Budeme muset jít po krůčku dál, z každého takového zápasu se poučit a pokusit se získat nějaké body v příštích kolech."


Jan Landa, asistent trenéra Lovců Lovosice: „U mne panuje převážně spokojenost a to až na prvních deset minut prvního poločasu. Od té doby jsme zápas kontrolovali. Trápila nás klasicky koncovka, na té budeme muset opravdu zapracovat, protože ta nám v dalších zápasech může zlomit vaz. Jsem šťastný, že jsme dali šanci všem klukům a vyhráli jsme poměrně vysoko.“

V příštím kole přivítají litovelští házenkáři celek Jičína, hraje se v sobotu 6. října tradičně v 17 hodin.

Sestava a branky:
Lovci Lovosice: Hrdlička, Rangl – Kupa 2/1, Sýkora 5, Motl 6/2, Bouček 4, Hrdlička L. 2, Jelínek 1, Klimt 4, Trkovský 2, Konárik 1, Semerád, Jonáš 5, Stach 2, Malý 2.

Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Piwko 7/5, Šmíd 5, Geist 4, Mekić 3, Prošvic 3, Hanák 2, Havlíček 1, Kuchař 1, Štencl 1, Tkadleček 1, Číhal, Kršek, Macek, Vincour.

Rozhodčí: Hanák - Pavlíček
Sedmičky:  5/3 – 5/5
Vyloučení: 2 (ČK přímá Franc) – 4 (ČK přímá Mekić)
Diváků: 428


Reportáže z utkání 4. kola Strabag Rail Extraligy:
  • http://www.extraligahazene.cz/novinky/1054-lovci-doma-porazili-litovel-koprivnice-veze-body-z-brna/
  • http://www.extraligahazene.cz/novinky/1052-hazenkari-jicina-pretlacili-hranice-zubrane-pretrhli-viteznou-snuru-plzne/
  • http://www.extraligahazene.cz/novinky/1055-karvina-v-nedelnim-souboji-porazila-nove-veseli-dukla-doma-podlehla-frydku-mistku/
1.10.2018 | Radovan Šimek | Přečteno: 667x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook