Strabag Rail Extraliga: Tatran Litovel – HC Dukla Praha 19:38 (7:14)
V utkání, ve kterém se poslední domácí Litovel utkala s desátou Duklou, a ve kterém pomýšlela na první body, dopadlo jednoznačně ve prospěch hostů. Litovel tak padla i po sedmé a navíc hodně vysokým rozdílem 19:38.

Dukla se ujala ze začátku mírného vedení, uklidnila se a jejím hráčům vycházelo vše, na co sáhli. Naopak domácí se trápili v útoku, dělali technické chyby, a, když se dostali do zakončení, často ztroskotali na výborném Petržalovi. Dukla využívala svého přechodu do útoku a velmi často skórovala pár sekund po obdrženém gólu. Hosté tak dokázali skórovat z téměř každého útoku a tím určili cílové skóre. Litovel zcela podlehla vývoji utkání a v poslední čtvrthodince tak tak udržela rozdíl skóre pod 20 brankami.

Obrázek
Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: "Chtěli jsme využít tlaku, který na Duklu je a připravovali jsme se, že se do jejich sestavy vrací Sviták. Chtěli jsme se ujmout vedení, uklidnit se, ale to se naopak povedlo Dukle. Ukázal se jednoznačně rozdíl v trénovanosti a rozdílových hráčích. Mrzí mě, že jsme prohráli tak velkým rozdílem, ale Dukla chyby neodpouští. My jsme psychicky vůbec nedokázali nepříznivý vývoj obrátit. Pochválil bych také rozhodčí, bylo to jejich první extraligové utkání v roli rozhodčích, jednoduché to neměli a zvládli to dobře."

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha: "Jeli jsme sem s určitým respektem, protože v posledních utkáních se nám nedaří, pomohl nám návrat Kuby Svitáka, v první čtvrthodině jsme si vytvořili náskok a náš mladý tým se dostal do pohody a šlapal, jak má, od Petržaly v brance přes obranu až do útoku. Vstoupili jsme dobře i do druhého poločasu a mohli jsme proti zlomeným domácím prostřídat celou lavičku. Škoda, že domácí prohráli takovým rozdílem, protože budují mladý tým a myslím, že do extraligy takový klub patří."

Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Juráš, Pekař – Šmíd 5, Hanák 2, Prošvic 2, Vincour 2, Geist 2, Piwko 2/1, Kuchař 1, Číhal 1, Tkadleček 1, Štencl 1, Schmalz, Havlíček, Kršek
HC Dukla Praha: Petržala, Zavázal – Klíma 9/1, Reichl 5, Sviták 4,   Blecha 4, Režnický 3, Kalík 2, Patzel 2, Křístek 2, Jeníček 2, Kastner 2, Šůstek 2, Zelenka 1, Šimůnek, Hlavatý

Rozhodčí: Kichner - Vacula
Vyloučení: 3:5
Sedmičky: 1/4 - 1/1
Diváků: 200
2.11.2018 | Radovan Šimek | Přečteno: 497x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebookx