Litovelští dorostenci neuspěli v Ostravě, naopak žákům se dařilo

O víkendu pokračovaly dlouhodobé soutěže všech věkových kategorií. Obě dorostenecká družstva odehrála svá utkání v Ostravě, zatímco žáci se představili na domácí palubovce.

Turnaj starší miniházené:

Starší miniházená letos již potřetí zavítala na turnaj do Hranic. Tentokrát jsme se utkali s dvěma celky domácích, Žeravicemi a Velkou Bystřicí. Kluci byli tak natěšení na hru, až skoro úplně zapomněli na věci, které jsme pilovali na tréninku. Nebyl to z pohledu předvedené hry nejpovedenější turnaj, ale i to samozřejmě ke sportu patří. Na trénincích v poslední době pracujeme především na správném útočném postavení a pohybu křídel i spojek a ještě nás v tomto práce čeká. Budeme také muset ubrat na zbrklosti a lépe kombinovat. Poctivě v útoku i obraně zahráli Adam Březina a Ríša Horák. Hezké výkony předvedli především v brance Vojta Tyl a Michal Kolečář. Výborným pohybem disponoval opět Jéňa Sedláček a řadu branek nastříleli Luboš Pravda a oslavenec Martin Pospíšil, který si od spoluhráčů v šatně vysloužil pořádného hobla.

Liga Olomouckého kraje mladších žáků:

Sokol Centrum Haná – Tatran Litovel   22:22 (14:13)

Utkání odložené kvůli účasti na turnaji v Plzni odehráli mladší žáci netradičně v úterý v Kostelci na Hané proti celku Centrum Haná. Zápas byl dramatický od začátku až do samotného závěru. Hodně se dařilo Pavlu Vydrovi, ale velké díky patří celému týmu za odvedený výkon, hlavně v druhém poločase. I přes spoustu vyloučených jsme ještě pár minut před koncem vedli o 2 branky. Bohužel nám nevyšel úplný závěr zápasu, svou střeleckou příležitost v poslední minitě jsme nevyužili, zatímco domácí tým 20 sekund před koncem srovnal. Na výsledku nic nezměnil ani závěrečný volný hod, z Kostelce si tak odvážíme vydřený bod.

Sestava a branky Litovle: Satora, Doležal – Najer 8, Zifčák 4/1, Hájíček 2, Vašíček 2, Vydra 2, Stejskal 2, Valouch 1, Čunderle 1, Švancer, Pospíšil

Tatran Litovel – DHK Zora Olomouc   34:11 (18:6)

V sobotu pak mladší žáci odehráli domácí utkání na hale ZŠ Vítězná proti dívčím týmu z Olomouce. Holky jsme přehrávali ve všech směrech a o tom svědčí i celkový výsledek. Střelecky se začal probírat celý tým a trenéři si tak mohli vyzkoušet různé hráče na všech postech. Celkově bylo utkání z naší strany odehrané suverénně, ale nesmíme usnout na vavřínech, protože nás v sobotu čeká další těžký soupeř, HBC Olomouc.

Sestava a branky Litovle: Satora – Zifčák 10/1, Najer 7, Vydra 5, Hajíček 4, Valouch 3, Parlagi 2, Pospíšil 1, Švancer 1, Stejskal 1, Čunderle

Liga Olomouckého kraje starších žáků:

Tatran Litovel – Sokol Centrum Haná B   25:15 (12:4)

V roli favorita nastoupili ke svému zápasu starší žáci. V samotném úvodu utkání je však trápilo neproměňování střeleckých příležitostí a rozhodující náskok si vytvořili až v druhé části prvního poločasu. V druhém poločase náš tým výrazně polevil v obraně a svůj náskok tak již příliš nenavýšil. I tak si ovšem pohlídal jasné vítězství.

Sestava a branky Litovle: Brož – Gallas 5/1, Maitner 4, Molnár 4, Pavlík 3, Ryzí 2, Matečka 2, Kalousek 1, Vogl 1, Heibel 1, Zemánek 1, Vašíček 1, Válek, Šťastný

2. liga mladších dorostenců:

Sokol Ostrava – Tatran Litovel   35:29 (20:14)

Mladší dorostenci se při sobotním utkání v Ostravě museli obejít bez dvou důležitých hráčů. Ján nemohl nastoupit kvůli disciplinárnímu trestu a Růžička byl po třech dvouminutových trestech vyloučen. Mladší dorostenci tak nakonec zaznamenali svou druhou letošní porážku.

Sestava a branky Litovle: Bábek – Coufal 8, Stejskal 6/4, Spurný 5, Faltýnek 3, Dubový 2, Kubáček 2, Dvorský 2, Růžička 1, Gallas, Maitner

2. liga starších dorostenců:

Sokol Ostrava – Tatran Litovel   30:30 (16:17)

Také starší dorostenci se v Ostravě museli obejít bez potrestaného hráče. Jirka Protivánek dostal za potyčku ze zápasu se Sokolnicemi zákaz startu na čtyři týdny. V souboji o první příčky v druholigové tabulce náš tým nakonec získal bod za remízu 30:30.

Sestava a branky Litovle: Pekař – Vincour 9/1, Čikl 7, Coufal M. 5, Coufal P. 3, Spurný 2, Havlík 2, Knápek 1, Valouch 1, Faltýnek, Pospíšil
15.11.2018 | Michal Baránek | Přečteno: 1957x