Úspěch mladších žáků na turnaji v Rožnově pod Radhoštěm
Ve dnech 23.-25. listopadu se družstvo mladších žáků zúčastnilo mezinárodního turnaje Dobiáš Cup 2018, který se konal v Rožnově pod Radhoštěm.

Turnaj pro nás začal menším dobrodružstvím. Dopravní situace na cestě byla trochu složitější, a tak se kluci museli na náš první zápas proti celku Bardejova ze Slovenska začít prevlékat už na cestě. Do zápasu jsme nastoupili rovnou z autobusu. Jakoby tato situace kluky nabudila a po pěkném kolektivním výkonu soupeře ze Slovenska jasně přehráli 18:12. Poté následovalo ubytování ve škole a večeře.

V sobotu ráno nás čekal další zápas v naší tříčlenné skupině. Tentokrát proti celku Dukly Praha. Utkání bylo vyrovnané od samého začátku. Ani jednomu družstvu se nepodařilo výrazně brankově odskočit a tak zápas skončil spravedlivou remízou 13:13. Tento vysledek nám zajistil první místo v základní skupině a postup do semifinálové skupiny.

Tam nás čekal v prvním zápase Tatran Prešov. Přestože soupeř měl značnou výškovou převahu, tak se ho kluci nezalekli. Aktivní hrou si brzy vybudovali pětigólový náskok, který vydržel až do poločasu. I ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Na jeho konci tak svítilo na ukazateli skóre 12:10 pro nás. V posledním zápase skupiny nás čekal celek Horky. Kluci si do něj přenesli herní pohodu z předchozího utkání. Na konci zápasu jsme tak slavili výhru 16:11 a zároveň postup do nedělního finále.

Ve finále nám byl soupeřem celek HBC Olomouc. Utkání bylo velmi vyrovnané a tak se dal očekávat dramatický závěr zápasu. Tam se bohužel štěstí přiklonilio na stranu soupeře z Olomouce, který šňůrou čtyř gólů dosažených po našich chybách dovedl zápas ke svému vítězství 20:15.

Na turnaji jsme tak obsadili druhé místo. Zaznamenali jsme také dva individuální úspěchy. Ve vložené střelecké soutěži zvítězil náš hráč Adam Zifčák a hlasováním trenérů byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje také náš hráč Vašek Najer.

Více informací na webových stránkách turnaje: https://dobiascup.cz

Rádi bychom poděkovali rodičům za vydatnou podporou při zápasech a organizátorům za skvělý turnaj.

Trenéři: Jiří Klanica, Martin Zifčák
29.11.2018 | Michal Baránek | Přečteno: 579x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: