Strabag Rail Extraliga: HC ROBE Zubří – Tatran Litovel 37:28 (16:19)
Házenkáři Tatranu začali výborně utkání na půdě HC Robe Zubří a v poločase vedli dokonce o 3 branky. Druhý poločas však přinesl zcela jiný obraz hry, domácí Zubřané ukázali větší psychickou sílu a koncentrovanost a utkání otočili ve svůj prospěch.

Ve 12. kole v zuberské hale domácí přivítali celek, který v celé době trvání letošního ročníku extraligy nebodoval ani jednou. Bylo ale jasné, že Zubří je potenciální tým, se kterým může Litovel uspět. Prvních pět minut nic této prognóze nenasvědčovalo. Rychlými góly Zemana a Hrstky domácí vedli 3:1. Ovšem hosté si nechtěli nic takového připustit a začali bojovat. Proskakovali obranou domácích a Litovli začaly naskakovat na světelné tabuli rychle branky. Od 16. do 23. minuty Litovel skórovala šestkrát za sebou a stav byl 10:15. Domácí trenér Poloz během pěti minut vyčerpal hned 2 time-outy. Druhý poločas byl však o něčem jiném. V domácí šatně se muselo něco zlomit a Zubřané hned stav zápasu přehoupli na svou stranu. Zubří si přesnými zakončeními po krásných akcích připisovalo snadné góly.


Obrázek
Dominik Tkadleček skóroval v Zubří čtyřikrát. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Ty dva poločasy byly úplně jako den a noc. Celý týden jsme se připravovali, diskutovali. Bohužel naše mentální příprava na zápas selhává. V prvním poločase byla špatná obranná fáze, nefungovala komunikace mezi obranou a brankáři, změnili jsme proto obranný systém. Samozřejmě jsem přemýšlel, co říct klukům v šatně. Tým ve druhém poločase pochopil důležitost zápasu a během tří minut se mentálně v šatně připravit na druhý poločas. Bohužel dnešní výkon je průšvih a nejde to tak dělat. Výkony jsou jak na sinusoidě.“

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Gratuluji domácím k vítězství. My jsme odehráli dobrý první poločas. Šli jsme do šaten za stavu plus 3 branky. Bohužel druhý poločas byl něco jiného. Jak už jsem to říkal několikrát, s dvaceti technickými chybami se nedá vyhrát, navíc tady v Zubří. My musíme hráče naučit, aby rozhodovali zápasy. Momentálně to není teď v našich silách.“

Sestavy a branky:
HC ROBE Zubří: Malina, Orság, Krůpa 1 - Hrstka 7/4, Vlk 7, Korbel 6, Šustáček 4, Zeman 4, Cáb 3, Dokoupil 2, Pich 2, Janíček, Přikryl, Tiller, Polášek, Číž.
Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Piwko 10/5, Šmíd 4, Tkadleček 4, Číhal 3, Prošvic 3, Štencl 2, Geist 1, Hanák 1, Barabáš, Havlíček, Kuchař, Macek, Šuba.
Rozhodčí: Valášek - Vychodil
Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5
Vyloučení: 6:10
Diváci: 914
4.12.2018 | Radovan Šimek | Přečteno: 350x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: