Strabag Rail Extraliga: Tatran Litovel – SKKP Handball Brno 23:24 (11:12)
V Litovli bylo k vidění vyrovnané a v závěru dramatické utkání proti SKKP Handball Brno, které domácí bohužel ztratili o jedinou branku 23:24.

Litovel začala dobře a tlačila ji dopředu plná hala. Ovšem Brno se oklepalo, využilo slabé patnáctiminutovky domácích a otočilo skóre ve svůj prospěch na 10:7. Hanáci však do konce poločasu ještě zabrali a stáhli náskok hostů na jedinou branku.

Druhý poločas byl ve znamení vyloučení a výborných výkonů brankářů Juráše a Pšenici. Ve 41. minutě Litovel díky přesilovce se čtyřmi brankami opět ujala vedení. Jenže pak zase díky vyloučení domácích Brno dalo 5 branek a ve 46. minutě již vedlo o tři branky. Litovel se však nesložila a opět čtyřmi brankami byla ve skóre o jeden gól napřed. Jenže poslední minuta patřila hostům. V brance je podržel dvakrát Pšenica a dvakrát skóroval Stein. Domácí si vzali 16 sekund před koncem time-out s cílem vybojovat aspoň bod. Jenže to se nakonec nepovedlo.

Litovel tak ztrácí na posledním místě již 8 bodů právě za předposledním Brnem a bude mít již těžkou pozici zabojovat o Extraligu na příští sezónu.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Prohráli jsme i nejvíce vyrovnané utkání ročníku. O poslední ráně to nebylo. Lze to říct snadno: Netrénuješ, nehraješ. Ukázala se nedostatečná fyzická kondice našich hráčů a samozřejmě i kvalita, rozhodovací schopnosti. To vše se ukázalo v zahlcení ke konci utkání na plné čáře. Máme nula bodů, na Brno ztrácíme již 8 bodů, to je špatné. Šli jsme v létě do soutěže s dost nezkušeným kádrem a především s cílem hráče něco naučit, ovšem hrajeme nejvyšší soutěž a potřebujeme tréninkový proces prodat v utkáních a získávat body. Ano, pro nás je to hodně frustrující.“

Andrej Titkov, trenér SKKP Handball Brno: „Viděl jsem vyrovnané utkání, nebyl jsem spokojen s výkonem některých našich hráčů. Jejich chování bylo někdy zcela nelogické, často v rozhodujících okamžicích utkání, nemám k tomu vysvětlení. Ale naštěstí se ukázalo, že ačkoliv máme řadu zraněných, na lavičce máme kam sáhnout, a to asi rozhodlo. A v poslední minutě samozřejmě i štěstí, domácí mohli vyrovnat, ale minuli bránu. S body jsem spokojen, s výkonem nikoliv.“


Obrázek
Brankář Honza Juráš držel naděje na první body 15 zákroky a úspěšností 40%. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Juráš 1, Fabián, Navrátil - Piwko 6/1, Prošvic 5, Číhal 4, Geist 3, Štencl 2, Šmíd 1, Tkadleček 1, Barabáš, Hanák, Havlíček, Macek, Šuba.

SKKP Handball Brno: Pšenica, Koňařík - Vaněk 7/3, Kučera 4/1, Dostalík 3, Havlát 3, Stein 3, Mičola T. 2, Koubek 1, Petrovič 1, Hlípala, Václav, Kukla, Drápela, Burget, Popelka.

Rozhodčí: Kichner - Vacula
Sedmimetrové hody: 1/3 – 4/5
Vyloučení: 4:5
Diváci: 248
9.12.2018 | Radovan Šimek | Přečteno: 530x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebookx