Po zimní pauze se opět rozjíždí Strabag Rail Extraliga, Tatran zabojuje i s novými posilami
Patnáctým kolem základní časti pokračuje o víkendu nejvyšší tuzemská soutěž házenkářů. Tatran Litovel přivítá na své palubovce v sobotu 26. ledna v 17 hodin Lovce Lovosice. O vylepšení nelichotivého bodového konta se Hanáci pokusí i s novými posilami, kterými jsou Marek Páleš a navrátilec Josef Pohlmann.

Vedení Tatranu přes zimu usilovně pracovalo na vyztužení kádru extraligového týmu.

První posilou je slovenský pivot Marek Páleš, (24 let) se zkušenostmi z Prešova včetně evropských pohárů. Působil také v Šaľe, po loňské sezóně skončil v rakouském týmu SC Ferlach a na podzim v žádném klubu nehrál. V zimě se připojil k týmu Tatranu Litovel. "Nebyl jsem mimo jiné úplně spokojen se hrou pivotů v útoku, chyběla mi větší práce pro spojky," hodnotil podzim Vávra. "Marek toto splňuje, i když ta spolupráce se spojkami bude vyžadovat určitý čas, aby se zažila," doufá v přínos slovenského pivota trenér Vávra. Svou postavou si také umí výborně udělat místo pro sebe a dostat se do šance na brankovišti. Platný by mohl být také v obraně.


ObrázekObrázek

Návrat do sestavy extraligového celku zažívá po 4 letech také levoruký odchovanec Tatranu na pravé spojce Josef Pohlmann (30 let). "Potřebovali jsme nutně doplnit kádr hlavně na postu spojek, protože nás hned ze startu sezóny postihly dlouhodobé absence hráčů, se kterými jsme na těchto postech chtěli pracovat," připomněl zranění Černohorce Mekiče, nadějného dorostence Vincoura i zkušeného Schmalze a ukončení hostování Hrachového z Náchoda.

"V Olomouckém regionu bohužel není dostatek hráčů, kteří by byli ochotni na sobě pracovat a hrát nejvyšší soutěž a trh s hráči je na Moravě přesycený, proto jsme se museli ohlížet i do zahraničí," poznamenal tíživou situaci manažer Karel Zmund. Ačkoliv vedení Tatranu jednalo s řadou hráčů, na postu spojek se objeví nově právě jen odchovanec Josef Pohlmann. Téměř dvoumetrový levák přinesl do týmu zdravou konkurenci a trenér Vávra si od něj slibuje také tolik potřebné góly. "Pepa si prošel za svou kariéru řadu zvratů, emoce opadly a tým jej nyní potřebuje," uvedl trenér Vávra na konto hráče, který poslední 2 roky hrál nižší soutěž za Olomouc, litovelské béčko a v Uničově.

Tým mužů v lednu pracoval jak na fyzické kondici a síle, tak na herním projevu. Za čtyři týdny stihl 5 přípravných zápasů. "Na jaře chceme ukázat hlavně výkonnostní růst ale také konečně urvat také nějaké body do tabulky, i když matematicky je to velmi těžké," připomněl Vávra cíle klubu, který chce dokázat, že do extraligy patří.

Trenérova slova může potvrdit již sobotní utkání Strabag Rail Extraligy, ve kterém Tatran hostí Lovce Lovosice.

"Čeká nás těžký soupeř, který se ale momentálně nachází v druhé části tabulky. Tým Lovosic se opírá o výbornou spolupráci Bouček - Motl, kterou musíme eliminovat, a o střelbu ze střední vzdálenosti v podobě Jonáka, ale hlavně Klimta. Přesně jak říkal, trenér hostů Milan Berka, v Litovli skončí jedna série - buď první naše body nebo první body z venkovního utkání pro Lovosice. Připravujeme se na zápas tak, aby body zůstali doma," zní sebevědomě z týmu ústy asistenta Květoslava Kuby.

"Zápasem v Litovli pro nás začíná nesmírně důležitá část sezóny, kde nám v každém zápase půjde o všechno. Očekáváme těžké utkání se soupeřem, který v této sezóně sice nebodoval, ale ukázal, že umí hrát kvalitní házenou. Náš cíl je jasný -  absolutní koncentrace, kvalitní hra a dva body," komentoval důležitost utkání pro Lovosice trenér Milan Berka.

Jak je tedy vidět podle reakcí trenérů, můžeme čekat urputné a bojovné utkání. Kdo bude úspěšnější? Přijďte se podívat přímo do sportovní haly v Litovli v sobotu 26. ledna od 17 hodin.
25.1.2019 | admin | Přečteno: 871x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebookx

Partneři: