Strabag Rail Extraliga: Tatran Litovel – Cement Hranice 21:22 (10:9)
Házenkáři Tatranu Litovel ztratili již podruhé v sezóně oba body na domácí palubovce o jediný gól, přitom s Hranicemi ještě 3 minuty před koncem vedli o 2 branky. Zkušenější hosté však sehráli dramatický závěr lépe a odvážejí si z Litovle výhru o jedinou branku.

Začátek utkání byl ve znamení výborných zákroků obou matadorů v brankách – domácího Fabiána hostujícího Kučerky. Tomu také odpovídal stav, ve 20. minutě to bylo jen 6:3 pro domácí. Za domácí třikrát skóroval pivot Páleš. V závěru poločasu však domácí chybovali, a i když domácí Tkadleček v oslabení 2x získal míč a jednou i sám z brejku skóroval, závěr poločasu vyšel lépe hostům z Hranic, když v poslední sekundě dával na rozdíl jediného gólu Marek Tůma.


Obrázek
Mladý Jirka Štencl dokázal ze všech svých třech střeleckých pokusů překonat zkušeného brankáře Kuřerku.
Foto: Tomáš Navrátil. Více foto ve fotogalerii.Po poločase však Hranice brzo srovnaly a celý druhý poločas bylo stále vyrovnané skóre. Tři minuty před koncem Fabián chytil Magrlovy sedmičku, a vzápětí Piwko zvyšoval na 21:19. Jenže Magrla a Mlotek po chybách domácích srovnali, a znovu Magrla vybojoval sedmičku a vyloučení. Pernička dal nakonec vítěznou branku utkání, ale závěr utkání to ještě nebyl. Litovelský Číhal vybojoval v poslední sekundě sedmičku, ale v těžké situaci Dominik Tkadleček nedokázal překonat Kučerku. Hranice si tak odváží 2 body a zůstávají ve hře o play-off, naopak domácí Litovel se již těžko posune z poledního místa.

Trenér Tatranu Litovel Ivo Vávra: "Gratuluji Hranicím k bodům. My nemáme excelentní hráče, kteří umí skvělé hrát házenou. Ale v takovém případě musí poslouchat trenéra a mít disciplínu. A to my jsme dneska neměli a proto jsme prohráli. Připravovali jsme se takticky, že budeme útočit na nejunavenější hráče soupeře a podobně, ale pravdou byl opak. Ani timeouty nezabíraly, a bez disciplíny to prostě nejde."

Trenér Cementu Hranice Miroslav Bartoň: "Jsem rád, že jsme zvládli závěr utkání, nejen díky Kučerkovi, si odvážíme oba body. Ovšem s herním projevem, alibismem, nedisciplinovaností některých hráčů jsem hodně nespojený a i když jsme vyhráli, moc tým chválit nebudu. Takže za herní výkon dvojka až trojka, na druhou stranu za bojovnost v posledních 5 minutách jsme si body zasloužili. V závěru asi rozhodla větší zkušenost v našem týmu a domácí sice chtěli, ale každý už si dělal, co chtěl a naše obrana to celkem zvládla. Věřím, že pro nás to bude odraz k dalším zlepšeným výkonům."

Další dvě kola odehrají naši hráči na půdě soupeřů. Nejprve již ve středu 13. února na horké půdě Dukly Praha, která hraje v azylu v ale v Břvích u Prahy a poté 24. února v Novém Veselí. Na domácí palubovce přivítáme až 2. března Kopřivnici.

Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Fabián, Juráš - Šmíd 4, Páleš 4, Piwko 4/2, Štencl 3, Číhal 2, Tkadleček 2, Pohlmann 1, Prošvic 1, Kuchař, Protivánek, Šuba, Havlíček, Macek, Geist.

Cement Hranice: Kučerka 1, Vydra - Mlotel 7, Magrla 4, Padalík 2, Kozlovský 2, Holiš 2, Bechný 1, Tůma 1, Mičkal 1, Pernička 1/1, Brož, Andrš, Hub, Indrák, Švébiš.  

Rozhodčí: Fukala - Mohyla
Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0
Vyloučení: 3 - 4
Diváci: 370
10.2.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 536x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebookx