Starší miniházená uspořádala na začátku března turnaj 2Seasons Cup 2019

V neděli 3. března si zahrálo turnaj miniházené 6+1 v Litovli celkem 6 družstev. Vítězství si vybojoval tým Dukly Praha, domácí Tatran Litovel se umístil na 4. místě.

Na turnaji startovaly kromě domácích týmy z blízkého regionu Zora Olomouc a Sokol Kostelec n.H. a také dva týmy Polanky nad Odrou a celek Dukly Praha. Hrála se házená 6+1 podle běžných pravidel a na celém hřišti systémem každý s každým 2x 12 minut. Cílem turnaje bylo, aby si hráči, kteří v miniházené běžně trénují a hrají miniházenou 4+1, osahali již i "velkou" házenou, neboť řadu z nich bude již v létě čekat přechod do mladších žáků.

Bez porážky prošel turnajem celek Dukly Praha. Druhý skončil tým Polanky nad Odrou A, třetí se umístil Sokol Kostelec n.H. Domácí tým Tatranu Litovel tak skončil čtvrtý, B tým Polanky pátý a na šestém místě se umístila Zora Olomouc.

Domácí tým začal turnaj výhrou nad Zorou Olomouc 15:5, když pro většinu hráčů to bylo, kromě několika málo tréninků, úplně první setkání s házenou 6+1 na celém hřišti. Herně i střelecky se prosadila přirozeně trojice hráčů ročníku 2008 Matěj Číhal, Luboš Pravda a Vojta Látal a také Vojta Tyl. Hezkou branku z pivot zaznamenal i Ondra Fidler.

Matěj Číhal stříli na branku Zory Olomouc. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

V dalším utkání jsem nastoupili proti vyspělejšímu týmu Polanky nad Odrou A. Pro naše kluky bylo daleko těžší se prosadit individuálně i v kombinaci než v prvním zápase. Výrazně se prosazoval především Matěj Číhal.

V třetím zápase s Polankou nad Odrou B jsme získali druhé vítězství v turnaji. Již v poločase jsme si vybudovali sedmibrankový náskok a i když jsme stáhli po přestávce největší opory, druhý poločas jsme navýšili rozdíl skóre ještě o další 3 branky, když se střelecky prosadili i naši mladší hráči ročníku 2009 Adam Zatloukal, Adam Březina a ještě o rok mladší Martin Pospíšil.

V druh0 polovině turnaje náš čekali dva těžké zápasy. Výborný výkon kluci předvedli proti Dukle Praha. Skvěle bránili a výborně zachytal Víta Pospíšil, kterého jsme si vypůjčili z mladších žáků, kde ale v brance nepůsobí. Také Dukla výborně bránila a v poločase to bylo 6:6. Ačkoliv jsme druhý poločas a tedy celé utkání prohráli o 2 branky, podali jsme zřejmě nejlepší herní výkon v sezóně.

V závěrečném utkání turnaje jsme chtěli zabojovat o 3. místo. Jenže celek Kostelce n.H. na nás takticky vytáhl osobní obranu a bylo zle. Víme, že s tímto herním systémem máme problémy a v poločase jsme prohrávali 2:7. Druhý poločas byl již vyrovnanější, i tak jsme ale s úctou k soupeři prohráli 10:14.

Turnaj proběhl v pohodové atmosféře. Poděkování patří rozhodčím Davidovi Číhalovi, Davidovi Barabáši a Jiřímu Ničovi, zapisovatelům manželům Číhalovým, manželům Březinovým a Luboši Pravdovi staršímu a v neposlední řadě Michalu Havlíčkovi a jeho firmě 2 Seasons Ski & Bike, který zasponzoroval ceny pro družstva i nejlepší jednotlivce.

Tým starší miniházené Tatranu Litovel. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Sestava a branky Tatranu Litovel: Pospíšil V. - Číhal M. 27, Pravda 14, Látal 12, Tyl 7, Zatloukal 2, Březina 1, Fidler 1, Pospíšil M. 1, Müller, Hrabáček D.