Strabag Rail Extraliga: Tatran Litovel – HC Robe Zubří 23:24 (10:12)
Bohužel i čtvrté utkání v play-out házenkáři Tatranu Litovel prohráli. A podruhé za sebou to bylo o jedinou branku - Zubří, které však celý zápas vedlo, podlehli litovelští poměrem 23:24.

V play-out už jsou karty rozdány a tomu odpovídalo také tempo, styl a komorní ráz utkání. Zubří se ujalo vedení 6:1, domácí kouč Vávra musel reagovat timeoutem. Hra domácích se zlepšila a góly začali dávat také oni. Dobré zákroky předváděli domácí brankář Fabián i hostující Mizera a Krůpa. Litovli se podařilo v závěru poločasu korigovat na rozdíl 2 branek.

Po přestávce Litovel Šmídem srovnala na 13:13 a deset minut se drželo vyrovnané skóre. V 48. minutě se však hosté dvěma proměněnými brejky dostali do 4brankového vedení. V závěru se Litovel tlačila do srovnání, v posledních minutách dokonce trenér Vávra nasadil celoplošnou osobní obranu, z níž profitoval Tkadleček třiadvacátým gólem. Hosté si však jednobrankové vedení už pohlídali. Litovel tak prohrála další utkání v play-out o jedinou branku.

Obrázek
Luděk Piwko v útoku na branku Zubří. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Jsem spokojen pouze s prvními 15 minutami, kdy jsme šli do trháku a díky tomu jsme asi i vyhráli ten zápas. Potom jsme nehráli příliš hezkou házenou, ale dobře jsme bránili a branek jsme tak moc nedostali. Impotentnost v našem útoku byla velmi velká, takže z toho pohledu jsem rád za vítězství, ale útočná činnost nás zklamala. Nebyli jsme v hlavách nastavení tak, abychom si nechali „rozbít držku“ a v těch soubojích se pak příliš nedá prosadit příliš jeden na jednoho a od toho se odvíjela i úspěšnost střelby.“

Ivo Vávra, trenér Tatran Litovel: „Dušan Poloz řekl hodně věcí, které jsem chtěl říct já. Dali jsme relativně málo gólů, bohužel. S takovou útočnou činností na 22 gólů se blbě vyhrává. Spousta individuálních chyb v útoku a schopnost prosadit se 1:1 v útoku byla stěžejní a my jsme to nedokázali, proto jsme prohráli.“

Nejlepší střelci: Páleš 6, Geist 4/1, Šmíd 3, Číhal 3 – Korbel 5, Hrstka 4/4, Dořičák, Dokoupil, Weber po 3.

Rozhodčí: Valášek - Vychodil
Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4
Vyloučení: 3 – 6
Diváci: 187
22.4.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 473x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: