Play-out Strabag Rail Extraligy: Tatran Litovel – Cement Hranice 38:34 (16:19)
V posledním utkání sezóny Tatran Litovel po boji přetlačil Cement Hranice a připsal si třetí vítězství v sezóně. Hanáci i přesto zakončili sezónu na posledním místě a nejpravděpodobněji je čeká pád do první ligy.

Vítězství nad Hranicemi se však nerodilo lehce. Cement, ačkoliv v úzké sestavě, dokázal pravidelně skórovat a po celý první poločas vedl. Za Hranice se prosazoval především Kozlovský, který měl pro zakončování trestuhodně mnoho prostoru. Domácí naopak střelecky táhl především Franta Geist.

Po poločase všichni čekali, jestli Hranice v úzkém kádru fyzicky odpadnou nebo ne. Pětibrankový náskok ztratili cementáři až ve 46. minutě, kdy domácí poprvé srovnali skóre. Klíčovým faktorem byly také výkony brankářů, kdy v druhém poločase domácí Juráš výrazně předčil hostují Klementa i Kleisla. Litovel tak dokázala dovést utkání do vítězného konce a složitou sezónu alespoň zakončila výhrou, i když ji pravděpodobně opět čeká sestup do první ligy.


Obrázek
František Geist skóroval v utkání celkem sedmkrát včetně tří sedmiček. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Miroslav Bartoň, trenér Cementu: "Bylo to poslední utkání z naší strany relativně nepovedené sezóny. Hráli jsme dnes pouze v 8 lidech a myslím, že jsme hráli, co umíme a co jsme chtěli, ale udělali jsme hodně technických chyb, protože hráči byli často pod tlakem, kdy nemohli téměř vystřídat. Tím jsme dnes dostali Litovel do hry. I když to říkám nerad, tak naši gólmani, kteří nedostávali tolik příležitostí během sezóny, potřebují více chytat. Rozhodující pak bylo pak vyloučení Kozlovského za hráčskou potyčku, pak se to v obranné činnosti rozsypalo, protože je to jediný náš dvoumetrový hráč. Gratuluji tak soupeři k výhře. My se musíme zamyslet, co v příští sezóně – jakou roli chceme v Extralize hrát."

Ivo Vávra, trenér Tatran: "Hráli jsme to, na co máme, hodně individuálních a taktických chyb v obraně i v útoku. Jediné, co mě může těšit, je, že jsme poslední utkání před domácím publikem zvládli a získali 2 body. Souhlasím s Mirou Bartoněm, že pokud by jejich gólmani zachytali lépe, měli bychom velký problém. Dali jsme 38 gólů, což je hodně, na druhou stranu soupeř přijel v 8 lidech a myslím si, že v tomto složení jsme měli vyhrát vyšším brankovým rozdílem a dostat méně než právě 34 branek."

Nejlepší střelci: Piwko 7/1, Geist 7/3, Šmíd 4, Tkadleček 4 – Kozlovský 9, Magrla 7/3, Pernička 5/1.
Rozhodčí: Hanák, Pavlíček
Sedmimetrové hody: 4/5 – 4/6
Vyloučení: 6 – 7 (ČK Kozlovský)
Diváci: 154
7.5.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 417x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: