Muži a juniorka zahájili společnou přípravu na novou sezónu
Jak jsme již informovali v průběhu června, v nové sezóně bude družstvo mužů Tatranu Litovel působit v 1. lize mužů a místo staršího dorostu bude ustanovena juniorka, která bude startovat ve 2. lize mužů - skupina Severní Morava. Oba týmy budou úzce provázané a budou mít většinu tréninků jako jeden tým. Otázkou pak zůstávalo, kdo bude novým trenérem mužů...

Sportovní manažer Karel Zmund v posezónním rozhovoru naznačil, že v otázce trenéra je čas poohlédnout se ve vlastních řadách. A to se také stalo. Tým totiž do nové sezóny povede Marek Šuba společně s Alešem Kořínkem jako rovnocenní trenéři. "Marek projevil přání absolvovat ještě jednu sezónu jako hráč a zároveň zatím stále pracuje na směny," objasňuje Karel Zmund složení trenérského týmu.

Obrázek  Obrázek


Aleš Kořínek je sice teprve 38letý, ale již velmi zkušený trenér, který působil v RHC Zubří i jako hlavní trenér reprezentační osmnáctky. Litovelská veřejnost zná Marka Šubu jako hráče, ne všichni ví, že řadu let působí jako trenér mládeže na letních kempech, má trenérkou licenci B a letos úspěšně absolvoval bakalářské studium oboru Trenérství a sportovní management.

Rozhovor s oběma trenéry připravujeme. Muži včetně hráčů věkem staršího dorostu se sešli k prvnímu tréninku již 29. července. Společný tým nyní čítá až kolem 30 hráčů. Do přípravy je zapojila řada mladých hráčů, kteří v minulých letech působili na hostování v okolních klubech i další, kteří budou bojovat o místo v sestavě A-týmu i juniorky.

Obrázek


V prvních týdnech tým čeká tradiční nabírání fyzické kondice. Ale již 17.-18. srpna se muži představí na domácím 60. ročníku turnaje O pohár města Litovle za účasti Sporty Hlohovec, SHC Maloměřice a SKKP Handball Brno. 24. srpna je v plánu turnaj v Maloměřicích. V jednání je ještě další turnaj pro juniorku na začátku září a řada přtelských utkání z nichž je zatím potvrzeno již ve středu 7. srpna v Hranicích.

První i druhá liga začínají shodně o víkendu 21.-22. září, muži budou hostit HBC Ronal Jičín B a juniorka Luhačovice.

Odchody: Piwko (Hranice), Hanák (pauza), Fabián, Páleš (Brno?), Tkadleček (Kopřivnice?)
Příchody: Barabáš, Jindra (oba po zranění), Smékal (Kostelec), Růža, Zamarski, Noworyta (všichni hostování z Karviné)

4.8.2019 | admin | Přečteno: 944x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: