1. liga mužů: Tatran Litovel - HBC Ronal Jičín B 29:19 (17:9)
Do nové sezóny první ligy mužů vstupil Tatran Litovel jasným vítězstvím. Hanáci přestříleli B-tým Jičína a blýskli se také výbornou obranou, když nedostali ani 20 branek.

Hostující tým, který přijel jen se 3 hráči na střídání se domácího celku, loňského účastníka Extraligy nezalekl a do 9. minuty, kdy to bylo 3:3 držel vyrovnaný stav. Jenže pak začala výborně pracovat domácí obrana a během 10 minut to bylo 11:6. Ze získaných míčů, které se často nedostaly ani k Jurášovi v brance, Tatran těžil branky z rychlých protiútoků nebo přes rozhozenou obranu hostů. K zakončení se tak často dostávali Franta Geist, nebo David Růža. Po krátké ztrátě soustředění a dvěma brankám soupeře z rukou M. Bareše a Drbohlava, nahodil zpět soustředění trenér Kořínek svým timeoutem a Hanáci dohráli posledních 8 minut poločasu rozdílem 6:1. Výrazně tomu přispěl také Juráš šesti zákroky v řadě. Do kabin se tak šlo za stavu 17:9.


Obrázek
František Geist zaznamenal v utkání 8 branek a byl nejlepším střelcem utkání. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Po pouze pokračoval ve výborném střeleckém představení Franta Geist a přidal se k němu na pivotu také Nicolas Noworyta. Hned z kraje tito dva hráči zvýšili na rozdíl 10 branek a tento stav se plus mínus udržel až do konce utkání. Obrana sice trochu pod dojmem vysokého vedení polevila, ale zato Honza Juráš přidal dalších 8 zákroků a když 7 minut před konce pouštěl do branky Honzu Navrátil, odcházel s úspěšností 48%. V týmu Jičína se k již zmíněným Barešovi a Drbohlavovi přidal střelecky po přestávce ještě Kolc a tito 3 zaznamenali celkem 14 z 19 branek svého týmu.

Tatran tak přesvědčivě vstoupil do nové sezóny v 1. lize a ukázal všem fanouškům i skeptikům, že házená v Litovli sestupem z nejvyšší soutěže neupadá, a že tým má na to bojovat o nejvyšší příčky v 1. lize.

Ve druhém kole první ligy se muži představí již tuto sobotu 28. září od 17:00 opět na domácí palubovce, kdy přivítájí celek KH Zbrojovka Vsetín, nováčka soutěže, který postoupil z 2. ligy.

Sestavy a branky:

Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Geist 8/2, Noworyta 6, Šuba 4, Barabáš 3/2, Pohlmann 3, Macek 2, Růža 2, Protivánek 1, Číhal, Havlíček, Jindra, Kawulok, Prošvic, Vincour.
HBC Jičín B: Petr - Drbohlav 6, Bareš M. 4, Kolc 4, Vávra 2, Vraný 2, Drbohlav 1, Pekař, Bareš F., Kupka.
25.9.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 609x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook