1. liga mužů: Tatran Litovel - KH Zbrojovka Vsetín 30:22 (13:9)
Ve 2. kole první ligy mužů přivítal Tatran Litovel na své domácí palubovce celek KH Zbrojovka Vsetín, nováčka soutěže, který postoupil z 2. ligy. Hanácký tým tak byl papírovým favoritem, ale Vsetín rozhodně nedal svoji kůže levno. Především díky dvěma povedeným desetiminutovkám přehráli Hanáci soupeře z Valaška o 8 gólů 30:22.

Litovel si hned z kraje utkání sice vypracovala několik dobrých šancí, ale střelci vždy ztroskotali na zkušeném Petru Orságovi v brance Vsetína, takže domácí dali první gól až v 6. minutě utkání, když už prohrávali 0:2.

Oba týmy hráli rychlou moderní házenou a gól na jedné straně byl několikrát téměř vzápětí následován také brankou v síti soupeře. Ještě ve 20. minutě byl stav vyrovnaný 7:7, jenže domácí ještě více zatlačili v útoku a především zásluhou dobře hrajících Macka a Prošvice se střelecky prosadila celá řada hráčů. Tradičně dobré zákroky přidal Honza Juráš v brance a závěr poločasu už jednoznačně patřil domácímu Tatranu v poměru 6:2. Do kabin se tak šlo za stavu 13:9.

O přestávce však Vsetín našel další síly a určitě zabrala i taktika naordinovaná zkušeným trenérem Libou. Hosté až do 45. minuty drželi stále rozdíl 4 branek ve skóre a pomohl jim k tomu opět Orság v brance, který za celé utkání chytil domácím střelcům 5 sedmiček. Jenže se opět projevila větší zkušenost i trénovanost Litovle. S velkou podporou diváků na tribunách v další desetiminutovce opět Vsetín přehráli 6:2 a určili tak výsledný rozdíl skóre. Litovel tak porazil Vsetín 30:22.


Obrázek
Jan Juráš se i v druhém utkání sezóny velmi přiblížil k 50% úspěšnosti zákroků. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


V domácím dresu se nejvíce střelecky dařilo Davidovi Barabášovi, který dal 6 branek a také Tomášovi Mackovi s 5 brankami. V dresu Vsetína se nejčastěji do branky trefili Polášek pětkrát, Ištvánek a  Vojtěch Číž čtyřikrát a Radek Číž dal 3 góly. Nejlepšími hráči na obou stranách však byli po zásluze vyhlášeni oba brankáři - za Vsetím Petr Orság a litovelský Jan Juráš.

Zkušený trenér Vsetína Ľubomír Liba komentoval utkání takto: "Hráli jsme proti zkušenému mančaftu, donedávna nás dělili 2 soutěže. Domácí na nás vyvíjeli velký tlak, do 20. minuty jsme to ještě stíhali, ale do poločasu jme už měli 4brankové manko. Úvod utkání byl plný chyb na obou stranách, bylo to tím, že se týmy vlastně neznají, oba chtěli hrát rychle a z toho pramenily ty chyby. Kdyby byly místo hráčů computery, nedělali by chyby a skončilo by to 0:0, ale to by nás určitě nebavilo."  


Obrázek
Také Tomáš Macek zažívá dobrý start sezóny. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Tatran tak získal ze 2 domácích utkání na začátku sezóny plný počet bodů a usadil se na čele první ligy mužů. Nyní však tým čekají 2 těžká utkání - nejprve 6. října v Praze na Chodově a poté v sobotu 12. října od 17 hodin doma proti Strakonicím.

Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Barabáš 6/1, Macek 5, Geist 3, Noworyta 3, Růža 3, Číhal 2, Kawulok 2, Prošvic 2, Protivánek 2, Coufal 1, Pohlmann 1/1, Havlíček, Kuchař, Vincour.
KH Zbrojovka Vsetín: Orság, Douda - Polášek 5/3, Ištvánek 4, Číž V. 4, Číž R. 3/1, Španihel 1, Loucký 1, Zbořil 1, Hliničan 1, Sucháček 1, Panoš 1, Capil, Zuzaňák, Halmazňa, Král.
3.10.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 453x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: