Dlouhodobé soutěže mládežnických družstev jsou již v plném proudu

O víkendu se v soutěžních zápasech představila všechna družstva Litovle. Mladší miniházená hrála turnaj v Olomouci, starší mini v Litovli, mladší žáci také v Litovli, starší žáci získali první letošní body na turnaji ve Velké Bystřici, dorostenci zvítězili nad Novým Jičínem a juniorka těsně prohrála v Karviné.

Turnaj starší miniházené:

Turnaj 4. kola soutěže starší miniházené se uskutečnil za pořadatelství Tatranu Litovel v hale ZŠ Vítězná v Litovli. V týdnu před turnajem se omluvilo družstvo DHK Zora Olomouc a odhlásilo z turnaje jeden ze svých 2 týmů. Turnaj tak proběhl za účasti 4 družstev – Házené Uničov, DHK Zora Olomouc a 2 celků Tatranu Litovel. Hrací čas jednotlivých zápasů byl 2x 10 minut. Rozhodčími turnaje byli hráči A-týmu Tatranu Litovel Zdeněk Kuchař a Tomáš Macek, kteří s hráči na hřišti výborně komunikovali. Během turnaje jsme zaznamenali příjemnou atmosféru a z tribun jen fandění. Nikdo z hráčů se nezranil. Turnaj jsme zakončili nástupem, předáním drobných cen a společnou fotografií.

Obrázek

Krajská liga mladších žáků:

Krajská liga mladších a starších žáků se od začátku nového ročníku hraje turnajovým způsobem. Navíc se ve společné soutěži potkávájí celky z olomouckého a moravskoslezského kraje. V neděli 13. října se letos poprvé na domácí půdě představili mladší žáci. Jejich soupeři byla družstva HBC Olomouc a Sokol Ostrava.

Tatran Litovel – HBC Olomouc 1966   30:11 (15:7)
V prvním zápase jsme se střetli s celkem z Olomouce. Soupeře jsme jasně přehráli a utkání skončilo naší výhrou 30:11.
Sestava a branky Litovle: Satora 1 - Parlagi 7, Vašíček 6, Vydra 4, Valouch 4, Stejskal 4/1, Papajík 2/1, Kolečář 1, Pravda 1, Páleník

Tatran Litovel – Sokol Ostrava   28:32 (14:16)
Druhý náš zápas se ovšem nesl v cela jiném duchu. Soupeř nám v prvním poločase při osobní obraně utekl o 4 branky. Ve druhém poločase si i přes naší snahu družstvo Ostravy udržovalo vedení na své straně. A tak zápas skončil výhrou Ostravy 32:28. Byla to naše první prohra v soutěži, ve které nám v neúplné tabulce patří první místo o skóre před Ostravou. Poděkování si zaslouží rodiče za povzbuzovaní a kluci ze starších žáků za kvalitní bubenický výkon během obou zápasů.
Sestava a branky Litovle: Satora - Vydra 7/1, Valouch 7/2, Stejskal 6, Vašíček 5, Parlagi 3, Kolečář, Pravda, Páleník, Papajík

Obrázek

Krajská liga starších žáků:

Starší žáci odehráli svůj turnaj ve Velké Bystřici, kde se postupně střetli s družstvem Centrum Haná a s domácím týmem. Oba zápasy se našim klukům podařilo vyhrát, především díky účinné obraně a kvalitní realizaci signálů v útočné hře.

Sokol Centrum Haná – Tatran Litovel   14:19 (6:10)
Sestava a branky Litovle: Kubíček – Najer 8, Ryzí 3/1, Heibel 2, Neček 2/2, Vašíček 1, Hynek 1, Kalousek 1, Pavlík 1, Nakládal, Válek, Šťastný, Matečka, Zifčák, Švancer

Házená Velká Bystřice – Tatran Litovel   17:21 (9:9)
Sestava a branky Litovle: Kubíček – Najer 5, Ryzí 4, Heibel 4/1, Pavlík 3, Kalousek 2, Hynek 1, Zifčák 1, Neček 1/1, Nakládal, Válek, Vašíček, Šťastný, Švancer, Matečka

2. liga mladších dorostenců:

Tatran Litovel – HC Nový Jičín   39:23 (17:8)
Zápas mladších dorostenců proti Novému Jičínu se od začátku vyvíjel v režii našeho družstva. Dařilo se nám získávat míče do rychlých přechodů. Někdy byl ovšem problém tyto vyložené šance proměnit v góly. Dalším naším problémem bylo proměňování připravených šancí z křídel, kde nás brankář soupeře hodně potrápil. V zápase dostali příležitost také dva hráči ze starších žáků, Ryzí a Pavlík. Jejich projev byl velmi dobrý a řekli si o příležitost také v dalších zápasech. Poločas odpovídal naší převaze a skončil výsledkem 17:8. Druhý poločas měl obdobný průběh, ale dostávali jsme hodně zbytečných golů ze střelby ze vzdálenosti 9-10m, kde byl problém ubránit hráče 1-1 a nedovolit mu provést střelbu. Celkově můžeme pochválit všechny hráče za jejich odvedenou činnost i když máme stále hodně co zlepšovat. Někteří naši kluci neměli, jak se říká, svůj den, ale snad vše napraví v dalším utkání.
Sestava a branky Litovle: Uhlár – Coufal 12, Růžička 6, Stejskal 6/2, Maitner 4, Ján 3, Dubový 2, Gallas 2, Ryzí 2, Zemánek 1, Pavlík 1, Kubáček

2. liga mužů:

MHK Karviná – Tatran Litovel jun.   34:30 (19:19)
Litovelská juniorka se představila na půdě Karviné. Po vyrovnaném prvním poločase naše družstvo drželo naději na bodový zisk. Nakonec ovšem prohrálo o 4 góly a v soutěži zatím zůstává bez bodu.
Sestava a branky Litovle: Pekař – Jindra 7, Vincour 5, Čikl 5, Coufal 4, Spurný 4/2, Chytil 3, Štencl 1, Číhal 1, Faltýnek, Zbořil