3. kolo Českého poháru: Sokol Telnice – Tatran Litovel 29:44 (14:23)
Muži bez problémů zvládli utkání 3. kola Českého poháru na půdě Sokola Telnice, vyhráli o 15 branek a postupují do osmifinále. Ještě důležitější je, že Tatran Litovel takto přispěl částkou 4400 Kč na Nadační fond dětské onkologie Krtek.

Pohárové utkání měli naši hráči od začátku pod kontrolou i když hráli v netradiční čas a v netradičním prostředí nafukovací haly. Již v poločase Litovel vedla o 9 branek. Ve druhém poločase jsme pak svůj náskok dále navyšovali. Celý tým hrál veli bojovně a zodpovědně, střelecky se prosazovala velká řada hráčů v čele s Frantou Geistem, kterému pak sekundovali např. Pohlmann a Kuchař . Příležitost pak také dostala řada mladých hráčů nastupujících za juniorku.

Obrázek


Jak jsme již avizovali před utkáním, za každou vstřelenou branku se oba týmy rozhodli podpořit Nadační fond dětské onkologie Krtek 100 korunami. S celkovými 73 brankami tak oba týmy vybrali díky vstřeleným brankám krásných 7 300 korun! A společně s příspěvkem diváků a prodejem k této příležitosti vytvořených připínacích placek se podařilo vybrat neuvěřitelných 21 813 Kč.  

Obrázek


V 15 dosud odehraných utkáních 13. kola jen dvakrát zvítězili domácí a v obou případech to tedy bylo překvapení vůči papírovým předpokladům - extraligový Frýdek-Místek prohrál na půdě MHK Karviná a prvoligové Strakonice padli na půdě Slávie VŠ Plzeň. Do osmifinále tak postoupili druholigové týmy MHK Karviná a VŠ Plzeň, prvoligové týmy Chodov, Zlín a Litovel a extraligové týmy Zubří, Lovosice, Jičín, Talent Plzeň, Dukla, Nové Veselí, Brno, Maloměřice, Kopřivnice. 3. kolo uzavře 29.10. souboj Karviné ve Velké Bystřici. Soupeři pro osmifinále, které se hraje ve středu 6. listopadu vzejdou z losu.  
  
Sestava a branky Tatranu: Juráš, Navrátil - Geist 11/4, Pohlmann 6, Kuchař 5, Číhal 4, Havlíček 3, Protivánek 3, Vincour 3, Jindra 2, Kawulok 2, Prošvic 2, Spurný 2, Chytil 1, Macek, Štencl.
19.10.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 135x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: