1. liga mužů: Sokol Vršovice - Tatran Litovel 36:23 (19:13)
Z druhého pražského výjezdu této sezóny muži body nepřivezli a ještě utrpěli na půdě Sokola Vršovice těžkou porážku o 13 branek. Náš tým, možná částečně uchlácholen dosavadním "snadným" průběhem sezóny a čtvrtečním vysokým vítězstvím v Telnici, narazil na soupeře jiného kalibru.

Náskok domácích začal tvořit již v prvním poločase (19:13).  Díky malé koncentrovanosti a aktivitě v obraně naši hráči od dobře připravených domácích dostávali velmi laciné góly. Útok bohužel také postrádal potřebnou razanci a přesnost rozhodování, přihrávek i zakončení snad s výjimkou osmigólového Franty Geista. Brankový rozdíl skóre tak narůstal celé utkání a na konečných hrozivých 13 branek.

Obrázek
Jiří Číhal v letošní sezóně hraje při absenci Tomáše Hanáka často také v pivotu. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Hrající trenér Marek Šuba po zápase pochválil domácí a nevěřícně hledal důvody selhání svého týmu: "V první řadě bych chtěl pogratulovat soupeři, který si dva body po po právu zasloužil. Nebyli jsme schopni absolutně ubránit soupeřovy fyzicky velmi dobře disponované spojky, které vlastně rozhodly zápas. Nedařilo se nám ubránit útoky soupeře, který střílel bez kontaktu z nebezpečných prostor kolem hranice devíti metrů a naopak hra v našem útoku byla rozháraná a nepřesná. Přesto si ale myslím, že jsme na lepší výsledek mohli pomýšlet. Bohužel celá řada našich hráčů hrála naprosto pod svoje možnosti."

Navíc si shodně s Alešem Kořínkem shodně všimli zajímavého aspektu. "Domácím v zápase protě vycházelo téměř vše na co sáhli, což nám po zápase potvrdili i samotní hráči soupeře. Naopak my jsme si vybrali kromě kopec smůly," doplnil Marek Šuba.

Věřme, že si tým opět "sedl zpět na zadat", a že si také smolný zápas už vybral. Nyní tým totiž čekají 2 domácí zápasy. Nejprve v předehrávce v neděli 27. října od 17 hodin Bystřice po Hostýnem, která je sice poslední, ale o to víc bude chtít bodovat. A hned další sobotu 2. listopadu hostíme Zlín, který se po 2 bídných letech drží letos na špici 1. ligy.

Sestava a branky:
Sokol Vršovice: Rajdl, Červenka - Metlička 10, Špaček 5, Konečný 5/2, Přibyl 3, Pícha 3, Mayer 3, Kotrč 3, Posejpal 1, Hanzl, Janotka, Baičev, Faltejsek, Sauer.
Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Geist 8/2, Pohlmann 3, Růža 3, Číhal 2, Prošvic 2, Šuba 2, Barabáš 1/1, Macek 1, Protivánek 1, Havlíček, Jindra, Kawulok, Kuchař, Noworyta.
21.10.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 427x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: