Muži v polském Zawadzkie sedmí, turnaj vyhrál polský mistr Vive Kielce

Již minulou středu večer odjížděli muži na svou misi do Polska. Po dvoudenním soustředění potom o víkendu již podruhé startovali na velmi kvalitně obsazeném  IX. mezinárodním turnaji O pohár maršálka Opolského vojvodství.

Krátké soustředění o 4 tréninkových jednotkách, které turnaji předcházelo, bylo zaměřeno především na souhru. Tým tak měl v trochu ospalém polském městečku dostatek klidu a dobré podmínky na kvalitní přípravu ve sportovní hale domácího prvoligového klubu ASPR.

V sobotu 23. ledna se již rozběhl zmiňovaný velmi kvalitně obsazený turnaj, složení účastníků bylo následující:
NMC Zabrze
MKS Piotr. Piotrków Tribunalski
KS Azoty-Pulawy
Vive Targi Kielce (všichni extraliga Polska)
ASPR Zawadzkie
KS Gwardia Opole (oba 1. liga Polska)
Sokol HC Přerov (extraliga ČR)
Tatran Litovel (1. liga ČR)
HK Dubnica nad Váhom (1. liga Slovenska)

Ve skupině A zvítězil celek Azoty-Pulawy před Zabrze a celkem Opole. Skupinu C jasně opanoval polský mistr Vive Kiece před Přerovem a Dubnicou.

Náš tým nejprve podlehl v zahajovacím utkání ve skupině B domácímu celku ASPR Zawadzkie 14:23 a poté také loňskému vítězi turnaje Piotrkówu 9:21. Tyto výsledky nás odsoudili k bojům ve skupině o 7. - 9. místo s celky Opole a Dubnice.

V neděli se tedy hráli skupiny o 1. - 3. místo, 4. - 6. místo a 7. - 9. místo. Naši hráči si tentokrát dokázali poradit s oběma soupeři a obsadili celkové 7. místo. Poslední skončila Dubnica bez jediného vítězství na turnaji, na osmém místě skončil celek Opole.

Skupinu o 4. - 6. místo vyhrálo polské Zabrze před domácím ASPR Zawadzkie a Přerovem. Boje o vítězství v turnaji byly poměrně vyrovnané. 3. místo obsadil Piotrków Trybunalski, který podlehl těsně oběma soupeřům, 2. místo patří KS Azoty-Pulawy a vítězem turnaje se stal celek Vive Targi Kielce. Potvrdil tak, jakožto suverén polské extraligy, pozici favorita, i když byl oslaben o 4 reprezentanty na ME v Rakousku.