1. liga mužů: Sokol Nové Veselí - Tatran Litovel 33:27 (14:14)

Více než nadějně vstoupili litovelští házenkáři do prvoligového utkání v Novém Veselí. V utkání se ujali vedení o šest branek, domácí však dokázali ještě do poločasu vyrovnat. Naši hráči v druhém poločase ovšem již nestíhali tempu domácích a prohráli o 6 branek.

Muži tak na první výhru v sezoně stále čekaji. Litovelskému týmu k bodům z Nového Veselí nepomohl ani start Matěje Konšela s Davidem Barabášem, kteří hostují v extraligových týmech. Oba dohromady nasázeli dvanáct branek.

Vstup do zápasu se našim vydařil na výbornou. Litovel se ujala vedení 12:6, domácí ale rychle převzali otěže do svých rukou a o poločase na světelné tabuli svítil stav 14:14.

Ve druhé půli se staronový účastník soutěže z Vysočiny dostal do pětigólového náskoku, Litovel však ještě dokázala snížit na 26:23.

Samotný závěr zápasu patřil už domácím, kteří se díky výhře 33:27 udrželi na dostřel špici tabulky. Litovel zůstává s jediným bodem na kontě poslední, v příštím kole, za 14 dní, Hanáci hostí Karvinou B.

Sokol Nové Veselí: Čekal, Zahradník - Smrčka 5, Prokeš, Najman Pavel 6, Bláha 1, Najman Petr, Hajčman 7/4, Hajčman K. 2, Kazatel, Hron 5, Štikar 2/1, Kudla 1, Šůstek 3.

Tatran Litovel: M. Sléha, Dvořák - Gottfried 2, Kuchař 1, Barabáš 6/2, Nedoma, Hanák 2, Čtvrtníček 2, Pavlík, Šuba 4/2, F. Sléha, Šmíd 3, Konšel 6, J. Sléha. Trenér: Zdeněk Sléha.

Rozhodčí: Smékal J. - Steiger
Sedmičky: 5 - 4
Vyloučení: 4 - 6
ČK: Kuchař