Litovelští řízci na plážovém turnaji v Bělé pod Bezdězem obhájili 3. místo
Tým litovelských házenkářů pod názvem Litovelští řízci opět startoval na konci června na největším českém turnaji v plážové házené Schmolz+Bickenbach Bělá Cup 2013. Po loňském vynechání účasti Řízci dokázali obhájit skvělé 3. místo z roku 2011. V mužské kategorii startovalo celkem 32 týmů.

Letos to byla již 4 účast Litovelských řízků na tomto turnaji. K postupu do vysněného turnaje chybělo podobně jako v roce 2011 jen málo. Přesto si hráči odvezli zpět do Litovle krásný skleněný pohár a nezapomenutelné zážitky.

Litovelští řízci suverénně prošli základní skupinou, když porazili postupně všechny svoje soupeře - Náchodské orli 2:1, Lesní zvěř (Jičín) 2:0 a Chudáky 2:0.

V osmifinále změřili síly s týmem Lulošova 11°, se kterým si opět poradili 2:0. Čtvrtfinálový zápas proti náchodskému týmu Šmejdi opět litoveláci zvládli jistě 2:0.

Semifinálový zápas proti loňskému vítězi týmu Heineken Löwen v sestavě s Jiřím Motlem a řadou českých hráčů z nižších německých soutěží byl více než vyrovnaný. První set skončil nerozhodně a litoveláci jej prohráli až na náhlou smrt. Vítězství v druhém poločase však posunuli utkání do samostatných nájezdů. V nich však byli o jediný bod úspěšnější soupeři.

Do zápasu o 3. místo s Čambavambou šel tým s jediným cílem - vyhrát. Začátek utkání tomu však ale nenasvědčoval, když jsme v prvním setu prohrávali už 6:0. Řízci se však postupně rozehráli a v druhém setu již soupeře deklasovali. Nicméně muselo se rozhodnout opět až v samostaných nájezdech. Před posledním nájezdem soupeře litoveláci vedli jen o jediný bod, ovšem Matěj Konšel v brance začaroval a jeho zákrok tak znamenal po dvou letech opět bronzové medaile!!!

Obrázek
Litovelští řízci v Bělé p. B. 2013. Chybí zraněný Z. Kuchař. Fotogalerie zde.


Letošní ročník v mužské kategorii opanoval tým VIP, v jehož hvězdné sestavě nechyběli reprezentanti Petr Štoch, Alois Mráz, Roman Bečvář, Pavel Horák, Karel Nocar, Lukáš Král a také německý reprezentant a vítěz Ligy mistrů 2012 s Kielem Tobias Reichmann. Ve finále si lehce poradil se semifinálovým přemožitelem litovelských borců týmem Heineken Löwen.

Atraktivní obsazení měl turnaj také v kategorii žen. V něm ve finále až po nájezdech ovládly Rukometky s reprezentantkami Keclíkovou, Vítkovou, Kutlvašrovou či Knedlíkovou - 2:1 porazily obhájkyně Promilky.
11.7.2013 | Radovan Šimek | Přečteno: 966x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook

Partneři: