Plážová házená 2014
Letní příprava je již v plném proudu, a tak nezbývá, než se ohlédnout za prakticky již uplynoulou sezónou plážové házené, která pro litovelské znamenala dva turnaje.

První z nich se uskutečnil v polovině června v Sobáčově a měl spíše regionální charakter. Tohoto neoficiálního mistrovství Hané v plážové házené se letos účastnilo 6 družstev, z toho dvě ženská. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, přičemž v každé bylo po jednom ženském. Obě ženské sestavy byly samozřejmě zvýhodněny bodovým náskokem v každém z poločasů.

Ve vyřazovacích bojích se utkaly křížem týmy z prvních dvou míst ve skupinách. Do finále se probojovaly celky Litovelských řízků a HKKH Hané (spojené družstvo Kostelce na Hané a Prostějova) a šťastnějšími, můžeme říci, že i zaslouženě, byli litovelští, kteří obhájili loňské vítězství.Konec června pak patřil vrcholu plážové sezóny - turnaji v Bělé pod Bezdězem. Litovelští řízci letos již popáté zavítali na Schmolz-Bickenbach Cup, který je největším turnajem svého druhu u nás. V mužské kategorii nastoupilo rekordních 36 družstev rozdělených do 9 skupin, narozdíl od minulých ročníků tak druhé místo ve skupině neznamenalo jistotu postupu do play-off. V ženské kategorii startovalo 26 týmů.

Plážová házená je sport především o zábavě a uvolnění, tomu pak často odpovídají i názvy celků, které ji hrají, a tak znalé nepřekvapí, že řízky v prvním zápase čekal soupeř z Pobřeží kocoviny. Utkání skončilo poměrně jasným vítěztvím litovelských v obou poločasech, kteří brali zaslouženě dva body. V dalším zápase měl Litovel čekat atraktivní soupeř složený z extraligových hokejistů Mladé Boleslavi, ale bohužel se na poslední chvíli odhlásil z turnaje a utkání bylo kontumováno. Až poslední zápas skupiny a pátečního dne proti Cocojumbu (rezerva Prahy Chodov) vyrýsoval řízkům vrásky na čele. Vlivem podcenění soupeře skončil první poločas těsným vítězstvím Cocojumba, do druhého se však již řízci probrali a poměrně jasně jej ovládli, stejně jako následující trháky a radovali se z vítězství ve skupině.

Sobotní den již patřil vyřazovacím bojům. V osmifinále se litovelští střetli s Lulošovou jedenáctkou (Kolín) a zvítězili v obou poločasech. Ve čtvrtfinále se však řízkům přestalo dařit a to i díky silové hře soupeře, který ovládl oba poločasy a řízkům se tak rozplynul sen minimálně o obhajobě loňského 3.místa.

Obrázek


Po vyřazení z bojů "o bednu" se hrálo hlavně na krásu a pro diváky, ne tolik na výsledky. V tomto duchu proběhl zápas s Písek Boys (Strakonice), který přinesl mnoho krásných plážovkových momentů a který se rozhodl až v trhákovém rozstřelu, z nejž vyšli lépe strakoničtí. Poslední zápas čekal řízky v nedělním dopoledni proti Finským sobům (Slavia Praha), a i když v něm měli řízci navrch, odcházeli ze hřiště opět po trhácích poraženi a obsadili konečné 8.místo.

Celkově však nelze turnaj hodnotit jinak než kladně, jako každý rok. Plážová házená není jen o vítězstvích, je to turnaj především o krásné házené a velké házenkářské rodině.

Obrázek


Více ve fotogalerii zde.
15.8.2014 | Ondřej Čtvrtníček | Přečteno: 1405x

Komentáře ke článku

Týmy

Facebook