Mistrovství světa mužů v Německu

Po velice napínavých semifinálových utkáních mezi Německem a Francií a mezi Polskem a Dánskem, které se rozhodovali až ve druhém prodloužení, přehráli ve finále Němci Poláky 29:24 a stali se tak mistry světa. Češi na šampionátu až dvanáctí

Česká republika - Katar 37:23 (18:11)
Po jednoznačném průběhu utkání zaslouženě zvítězila Česká republika vysokým rozdílem.

Egypt - Česká republika 30:31 (17:17)
Ve vyrovnaném utkání diktoval hru po většinu zápasu Egypt, když asi 12 minut před koncem vedl o čtyři branky málokdo věřil, že český tým vyhraje, ale podařilo se, když v nervydrásající koncovce uhájil jednobrankový náskok.

Španělsko - Česká republika 35:29 (19:15)
Oba týmy už měly zajištěný postup do osmifinále a body z tohoto utkání se započítávaly do osmifinálové skupiny. Poslední mistři světa Španělé byli po celý zápas lepší a zaslouženě vyhráli.

Se čtyřmi body postoupila naše reprezentace do osmifinále, kde na ni čekaly opravdu těžké zápasy:
Česká republika - Maďarsko 25:28 (10:17)
Český tým měl katastrofální nástup do utkání, kdy nedokázal deset minut vstřelit branku, Maďarsko se tak dostalo do vysokého vedení. Konečný výsledek napovídá, že druhý poločas již byl z české strany lepší, ale bohužel to nestačilo na vítězství.

Česká republika - Rusko 26:30 (14:12)
Naši reprezentanti si po většinu utkání udržovali mírné vedení, ale nezvládli závěr a v posledních minutách po riskantní hře prohráli o čtyři branky.

Chorvatsko - Česká republika 31:29 (14:12)
Česká republika v tomto zápase takříkajíc tahala za kratší konec a se stávajícími olympijskými vítězi prohrála.

Dánsko - Česká republika 33:29 (17:15)
Ani poslední zápas osmifinálové skupiny nedokázali čeští hráči vyhrát a odsoudili se tak k utkání o konečné 11.místo.

Utkání o 11.místo
Tunisko - Česká republika 25:21 (13:13)
Po nevydařeném začátku a neproměněných vyložených šancích skončila díky prohře s Tunisem Česká republika na MS dvanáctá.

Nejlepším českým střelcem a nakonec i druhým nejlepším střelcem celého mistrovství se stal Filip Jícha s 57 brankami, na nejlepšího Islanďana Sigurdssona mu chybělo šest branek.

Sestava: Štochl, Galia -  Juříček, Hrubý, Szymanski, Sobol, Jícha, Házl, Kubeš, Vítek, Horák, Heinz, Nocar, Brůna, Filip

Více informací naleznete na stránkách 6.2.2007 | Ondřej Čtvrtníček | Přečteno: 166x