Starší dorost - Vítězství v turnaji v Kopřivnici - 4.2.2007

Naši starší dorostenci zvítězili ve II. ročníku turnaje O pohár starosty města Kopřivnice. Tento turnaj byl velmi kvalitně obsazen a naši hráči tak potvrdili výborné výkony z podzimní části 2. ligy.

Zúčastněná družstva: KH Kopřivnice, Tatran Litovel, ŠKP Bratislava, Cement Hranice
Hrací doba: 2 x 25 min

V prvním utkání jsme hráli s družstvem ŠKP Bratislava. Toto družstvo je výběr SCM Bratislava. Naši hráči předpisově bránili, řádně přistupovali k útočníkům a tím byli účinnou oporou perfektnímu výkonu obou našich brankařů. V útoku jsme hráli dobře kombinačně, střelecky se výborně prosazovali spojky, Pohlmann 7, Macek 6, Vogl 4, Linduška 2, Škrabal 2, křídla Rozsypal 3, Zapletal 1. Soupeř nás převyšoval vzrůstem, byl velmi rychlý a pohyblivý. Výborný výkon celého družstva proti velmi dobrému soupeři - výhra 25 : 19.

Další utkání následovalo po 15. minutové přestávce, utkali jsme se s domácím družstvem KH Kopřivnice. Krátká přestávka po těžkém utkání, kterou jsme považovali za velmi krátkou, se ukázala jako výhodná. Hráči byli dobře "zahřátí" a stejně jako v předešlém utkání předvedli velmi dobrou obranu a brankaři odvedli dobrý výkon. Střelecky zápas nejlépe vyšel opět spojkám. Pohlmann výtečných 11, Macek 5, Vogl 3, Škrabal 2, Linduška 1, křídlo Rozsypal 4, pivot Sléha pěkné 4 branky. Výkon celého družstva byl opět výborný - výhra 30 : 25. V porovnání s prvním soupeřem byl výkon našeho protivníka slabší.

Poslední, naše třetí, utkání jsme sehráli po více jako hodinové přestávce se soupeřem Cement Hranice. Z předchozích utkání se soupeř jevil jako nejslabší. Utkání ale začal soupeř velmi svižně, v poločase jsme prohrávali 11 : 17. Naše družstvo fyzicky zcela "odešlo", dostavily se svalové křeče a celková únava. V druhém poločase jsme ještě stačili srovnat skore na 21 : 21, ale v závěru nám soupeř "utekl" o 6 branek, na celkových 25 : 31. Vůbec se nedařilo spojkám, Pohlmann 14 střel - 3 branky, Macek 2, Vogl 1. Výjimkou byl Linduška 5, Škrabal 3, křídla se dobře rozstřílela Rozsypal 5, Zapletal 3, Bureš 3.
Soupeř nijak výborný nebyl, ale vyčerpanost a únava, po předchozích dvou bezvadně vedených utkáních, byly největší překážkou. Branaři za pomalejší obranou měli těžký úkol a složitější pozici. Brankaře Karla Dvořáka jsme si v posledním utkání šetřili po úrazu z posledního mistrovského utkání v Litovli.

Celkově jsme turnaj vyhráli, vyhlášený nejlepší střelec turnaje náš Josef Pohlmann, nejlepší brankař turnaje náš Tomáš Vesecký.