Mládežnické týmy doma vítězili a venku prohrávali

Dva mistrovské zápasy odehráli o víkendu starší dorostenci. Pokračovaly také soutěže žáků.

V sobotu se naši starší dorostenci představili doma proti celku STM Olomouc. Litovelský tým byl od začátku lepší. V 15. minutě vedl 10:5 a pětibrankové vedení si s přehledem hlídal až do konce prvního poločasu. V druhé části už hostující mužstvo, které přijelo pouze s jedním hráčem na střídaní, našemu týmu nestíhalo a utkání skončilo jasným vítězstvím Litovle 40:22.

Následující den cestovali naši hráči do Polanky, kde se jim výsledkově již tolik nedařilo a prohráli o 7 gólů.

2. liga starších dorostenců:

Tatran Litovel - STM Olomouc   40:22 (18:13)
Sestava a branky Litovle: Benda, Sedlář, Navrátil - Kršek 9/1, Číhal D. 8, Štencl 5, Čikl 5/1, Protivánek 4, Přikryl 3, Valouch 2, Šmíd 2, Chytil 1, Maksant 1, Vincour

SKH Polanka n.O. - Tatran Litovel   41:34 (19:17)
Sestava a branky Litovle: Benda, Sedlář, Navrátil - Kršek 11, Číhal 9/1, Vincour 4, Šmíd 4, Štencl 3, Chytil 2, Přikryl 1, Valouch

Starší žáci nedokázali navázat na poslední dvě výhry a na půdě týmu Centrum Haná prohráli o 6 branek.

Naopak mladší žáci na domácí palubovce přesvědčivě porazili Senici na Hané. Litovelští hráči zvládli úvodních 10 minut s osobní obranou, když tento úsek hry vyhráli 6:2. Ve své dominanci na hřišti pokračovali i nadále a v polovině druhého poločasu vedla Litovel 20:6. V závěru se pak podařilo hostům ze Senice výsledek mírně zkorigovat.

"Dnešní výkon hráčů byl velmi pěkný a hodně kolektivní, nicméně individuálnost se zde objevila a nebyla vždy žádaná. Chválím všechny za pěkné výkony a předvedenou hru. Hráči se nebáli chodit do otevřených pozic a také si sami pozice vyhledávat. Zaměřit se musíme na pravidla a rozhodování rozhodčích, kdy nás chybné rozehrávky stojí rychlé branky. Také bych chtěla poděkovat všem rodičům za účast a podporu," zhodnotila utkání trenérka mladších žáků Lenka Filipová.

Liga Olomouckého kraje starších žáků:

Sokol Centrum Haná - Tatran Litovel   26:20 (14:11)
Sestava a branky Litovle: Vitoul, Uhlár - Krejčí 8/4, Spurný 5, Kršek 3, Dubový 2, Růžička 1, Svoboda 1, Zemánek, Coufal, Maitner, Stejskal, Baciak

Liga Olomouckého kraje mladších žáků:

Tatran Litovel - TJ Senice n.H.   23:12 (12:4)
Sestava a branky Litovle: Bartoň - Ryzí 8, Gallas 6, Skopal 3, Pavlík 2/1, Molnár 1, Vykydal 1, Válek 1, Rosík 1, Heibel, Vogl, Kalousek, Matečka, Spitzer