Žákovská liga - 4.kolo

Dne 10.3.2024 se družstvo st. žáků zúčastnilo 4. kola žákovské ligy v Úvalech. Zde se našim štičkám povedlo dovézt zpět do Litovle 3 velmi cenné body do tabulky a poskočit o 1 příčku vzhůru v tabulce.

Do Úval jeli starší žáci ve velmi okleštěné sestavě, 8 hráčů do pole a 3 golmani. I přesto jsme doufali, že bychom mohli nějaký ten bodík urvat. To se nám i nakonec povedlo a chtěl bych kluky pochválit za jejich bojovnost a výdrž na hřišti.

Tatran Litovel - TJ JM Chodov 25:20 (12:10)

Utkání hodnotil Jiří Klanica ml.: "Do zápasu jsme šli s vidinou výhry. Chodov je na tom v žákovské lize podobně jako my. Celý zápas se táhnul v duchu vyrovnané, tvrdé a férové házené. V koncovce zápasu jsme ale zlepšili střelbu a obranu a povedlo se nám soupeři odskočit a zápas vyhrát."

Sestava a branky: Zajíček, Dostál, Kubíček - Julínek 13/2, Pospíšil 6/1, Dosoudil 3, Fidler 2, Sedláček 1, Brix, Sedlář, Sigmund.

Sokol Úvaly - Tatran Litovel 20:20 (15:9)

Jiří Klanica ml.: "Zápas s Úvaly jsme věděli, že nebude nic lehkého. Místní podpora pro soupeře byla velmi slyšet a soupeř nastupoval v plné sestavě. Začátek zápasu nás soupeř zaskočil vytaženou obranou a my vytvořili několik zbytečných chyb. Za stavu 5:0 pro soupeře jsme se rozhodli vzít timeout. Po timeoutu se naše hra na pár minut zlepšila, ale soupeř dokázal zareagovat a do poločasu jsme šli za stavu 15:9 pro soupeře. Po poločase jsme ale výrazně zlepšili koncovku a zabrali jsme v obraně, kde nás velmi podržel hlavně David Dostál, který za prvních 8 minut 2. poločasu nedostal ani gól, nám se za tuto dobu podařilo srovnat. Poté se zápas táhnul napínavým tempem až do konce a nám se tedy podařilo ukrást soupeři 1 cenný bodík."

Sestava a branky: Zajíček, Dostál, Kubíček - Julínek 7, Pospíšil 6/1, Sedláček 4, Fidler 3, Brix, Dosoudil, Sedlář, Sigmund.

SKP Frýdek-Místek - Tatran Litovel 30:29 (15:14)

Jiří Klanica ml.: "Kluci už v tuto dobu byli prakticky vyřízení a tak trochu jsme do zápasu šli s taktikou uspávání hada. To soupeře zaskočilo a za celý zápas na to nedokázal pořádně zareagovat. Ke konci zápasu jsme za vyrovnaného skóre udělali pár technických chyb, které prakticky rozhodli o zápasu. Výsledek 30:29 proti týmu z vrchních příček tabulky neočekával vůbec nikdo a kluci si za tento zápas opravdu zaslouží pochvalu. Největší pochvalu si ale zaslouží Dominik Julínek, který v tomto zápase nasázel 16 gólů."

Sestava a branky: Zajíček, Dostál, Kubíček - Julínek 16/1, Sedláček 7, Fidler 3, Pospíšil 2, Brix 1, Dosoudil, Sedlář, Sigmund.

Tatran Litovel - TJ Dukla Praha 13:36 (4:20)

Jiří Klanica ml.: "Tento zápas bych popsal z naší strany jedním slovem: ÚNAVA. Soupeř měl mnohem více pošetřených sil a naši kluci už prostě fyzicky odešli, protože do zápasu s Frýdkem dali 200%."

Sestava a branky: Zajíček, Dostál, Kubíček - Pospíšil 7, Julínek 5/1, Fidler 1, Brix, Dosoudil, Sedláček, Sedlář, Sigmund.

Závěrečné hodnocení celého turnaje Jirkou Klanicou ml.: Chtěl bych pochválit všechny kluky kteří s námi jeli a když vstoupili na hřiště, snažili se pro tým udělat vše, i v moment kdy se prohrávalo. Nejvíc bych asi pochválil Dominika Julínka, který ve 4. kolo žákovské ligy nasázel 41 gólů a posunul se tak do top 10 střelců žákovské ligy. Zároveň bych chtěl pozvat fanoušky na následující 2 kola žákovské ligy, které se obě odehrají u nás doma v Štikaréně."

Ostatní zápasy 3. kola hrané v Karviné:

SKP Frýdek-Místek- Sokol Úvaly23:12(7:6)
TJ Dukla Praha- SKP Frýdek-Místek20:18(10:5)
TJ JM Chodov- TJ Dukla Praha14:22(5:8)
Sokol Úvaly- TJ JM Chodov15:16(7:7)
TJ JM Chodov- SKP Frýdek-Místek16:25(3:13)

25.Jiskra Třeboň 16 1 0 15 260:386 2

Jeden z turnajů žákovské ligy 5. kola pořádá domácí Tatran Litovel. Soupeřem budou týmy Liberec Handball, Lions Hostivice, HC Zubří a Lovci Lovosice. Přijďte fandit a podpořit kluky v bojích o další body.