Osmifinále Českého poháru: Tatran Litovel - Jiskra Třeboň 21:27 (9:13)

Ve sváteční den 17. listopadu sledovala plná litovelská sportovní hala utkání Českého poháru mužů mezi domácím Tatranem a extraligovou Jiskrou Třeboň. Přes velkou snahu litovelského týmu si vítězství vybojovali hosté a odvezli si postup mezi posledních 8 týmů soutěže.

Ačkoliv Třeboňský celek patří k tradičním účastníkům extraligy, v posledních letech se pohybu ve spodní polovině tabulky. Naopak našemu mladému týmu se letos daří v 1. lize vyhrávat a drží se na čelních pozicích tabulky. Diváci tak byli zvědavi na konfrontaci extraligové a prvoligové házené.

Do utkání vlétli lépe litovelští hráči, když domácí celek vedl 5:2. Hosté jakoby měli ještě ztvrdlé nohy po dlouhé cestě. O vstřílení branek se starala především naše pravá strana Pohlmann - Barabáš. V utkání však před střelci dominovaly na obou stranách obrany. Výjimku byl snad jen třeboňské levé křídlo Kubík, který střílel z jakéhokoliv úhlu. Po timeoutu hostů v polovině poločasu se však obraz hry začal otáčet v jejich prospěch. Od 24. minuty nám dovolili skórovat jen dvakrát a sami nastříleli 8 branek.

Druhý poločas byl ve znamení naší snahy stáhnout náskok hostů. Ti si jej však dokázali dobrou obranou držet a naopak trpělivě čekali na své šance. Postupně zvyšovali rozdíl skóre až nejvýše na 8 branek. V závěrečných minutách naši hráči předvedli ještě 3 pěkné gólové akce a upravili na konečných 21:27.

Třeboňský útok byl založený hlavně na střelbě křídel, Kubík a Měchura dali dohromady 12 branek. Ze spojek se nejlépe herně i střelecky prosazoval Šulc a hrající trenér Jordák. V litovelském dresu se dobře prosazoval mladý Jan Šmíd, dobře šance proměňoval i David Barabáš.

Rozdíl mezi oběma soupeři nebyl velký, ale rozhodli zkušenosti. Hosté nabourávali naši hru spojek a nedovolili nám kvalitně zakončovat z dálky ze spojek ani spolupracovat s pivoty. Příliš nevycházely ani nacvičené situace. Hosté navíc měli skvěle zvládnutu hru v oslabení a neumožnili nám ani tuto výhodu téměř využít.

Tatran Litovel: Sléha M., Habermann - Pohlmann 4, Barabáš 4/1, Šmíd 4/1, Číhal 2, Havlíček 2, Macek 2, Čtvrtníček 1, Knébl 1, Kuchař 1, Hanák, Konšel, Sléha F.

Jiskra Třeboň: Brchaň, Schams - Kubík 7, Měchura 5, Jordák 4, Šulc 4, Kotlaba 3/1, Baierling 2/1, Loskot 1, Mareš 1, Čapek, Halamka, Nohava.

Rozhodčí: Kosmák - Hanák
Žluté karty: 2 - 2
Vyloučení:  2 - 8
Sedmičky: 2/2 - 1/1