Muži vítězní na hranickém Memoriálu Bratří Králíků

Extraligový celek mužů v pátek a sobotu 20. - 21. ledna absolvoval přípravný turnaj v Hranicích na Moravě. V třech utkáních ztratili muži jen jediný bod a tak neporaženi získali trofej pro vítěze turnaje. Důležitější než trofej je však pro trenéra dobrá výkonnost všech hráčů.

V pátek se muži utkali v celkem Sokola Nové Veselí. Po jednobrankovém poločasovém vedení 18:17 si vytvořili až 4brankový náskok, který se však v závěru nepodařilo udržet a utkání skončilo remízou 35:35.

V sobotu sehráli nejprve souboj s domácími Hranicemi. Poločasové vedení o 5 branek náš tým dokázal v 2. poločase navýšit až na propastných 15 gólů a výsledek 35:20 tak leccos ukázal o aktuální připravenosti obou soupeřů.

Poslední utkání jsme sehráli proti slovenskému Slovanu Modra. Sedmý celek slovenské extraligy také nestačil našemu tempu již v prvním poločase a celkové vítězství o 13 branek 39:26 znamenalo také vítězství v turnaji pro naše barvy.

V dalších utkání Nové Veselí těsně porazilo jak Slovan Modra, tak Hranice. Hranice však výrazně přehrály slovenského účastníka, který podlehl soupeřům ve všech třech utkáních.

Herní projev i výsledky byly pro trenéra Michala Hradila pozitivní. "Z našeho projevu jsem byl nadšený, chlapci plnili taktické pokyny a byl jsem spokojený i s fyzickou kondicí. Vycházeli jsem z výborné obrany a těžili z rychlých protiútoků. Turnaj jsme využili k hernímu otestování hráčů celého kádru, kteří nedostávají tolik příležitostí v lize a všichni mě mile překvapili. Už se těšíme na pokračování extraligy," hodnotil turnaj trenér Tatranu. Někteří hráči kádru byly z pracovních, studijních nebo zdravotních důvodů omluveni.

Novou tváří v litovelském dresu byl Michal Hub, odchovanec zuberské házené, nyní hráč Bystřice pod Hostýnem, který by celek mohl posílit pro zbývající klíčovou část extraligy.

Celek mužů v přípravě kromě domácích tréninků 5x týdně také 4denní soustředění v Mikulově, nyní turnaj v Hranicích a posledním testem před extraligou bude přípravné utkání v Zubří, které sehraje v pátek 27. ledna. Extraligu v roce 2017 zahájíme již 4. února v 17 hodin doma proti Lovosicím.