1. liga mužů: HBC Ronal Jičín B - Tatran Litovel 32:29 (14:16)

Třetí porážku v letošním ročníku 1. ligy mužů museli zkousnout házenkáři Tatranu Litovel v Jičíně. Byť měli utkání dobře rozehrané, nakonec podlehli o 3 branky.

Ještě v poločase náš tým vedl o 2 branky a v 5. minutě 2. poločasu dokonce o 5 gólů 16:21. Jenže pak přišly během 3 minut 4 snadné branky domácího týmu po našich ztrátách a Jičín se dostal zpět do zápasu. Navíc jsme se nevyvarovali ani oslabení a domácí tým 5 brankami ve dvou po sobě téměř následujících přesilovkách na začátku poslední patnáctiminutovky úplně otočil vývoj utkání na 28:24. Jičín posílený takovým obratem již nepřipustil další zvrat a dovolil našemu týmu jen snížení na konečných 32:29. Technické chyby a přihrávky odevzdané přímo do rukou soupeře nás tak stály body z dobře rozehraného utkání a mohou být rozhodující v souboji o celkové prvenství v soutěži.

Záběr z podzimního utkání Jičína v Litovli. Foto: Pavel Štěpánek.

I po porážce je litovelský tým stále na čele 1. ligy, neboť druhé Strakonice mají aktuálně 2 odložená utkání. Shodou okolností s celky z chvostu tabulky.

HBC Ronal Jičín "B": Petr, Knittl - Doškář 9, Thorovský 4, Bareš 3, Dolejší 3, Drbohlav 2, Hájek 2, Masák 2, Matula 2, Dědeček 1, Frýba 1, Ženatý 1, Drbohlav 1, Coufal 1.
Tatran Litovel: Nolč - Geist 8/3, Tkadleček 7, Šmíd 4, Piwko 3, Mrnuštík 2, Pindej 2, Pohlmann 1, Prošvic 1, Vincour 1, Barabáš, Jindra, Havlíček, Dolák, Kawulok.
Rozhodčí: Bečička - Horák
Sedmičky: 0 - 3
Žluté karty: 0 - 0
Vyloučení: 4 - 6