1. liga mužů: Tatran Litovel - TJ JM Chodov 36:26 (19:12)


1. liga mužů: Tatran Litovel - TJ JM Chodov 36:26 (19:12)
V 18. kole 1. ligy mužů náš tým zvítězil opět před domácím publikem nad pražským Chodovem o 10 branek. Skvělým výkonem se předvedl hlavně Dominik Tkadleček, který soupeři nasázel 11 branek.

Ondřej Pleva, trenér TJ JM Chodov: "Jeli jsme se v neúplné sestavě, i tak jsme to utkání tady nechtěli odevzdat a nedali jsme to domácím zadarmo. Bohužel nás zradila střelba, např. úspěšnost našich křídel byla snad 15%. Bohužel jsme také udělali moc chyb v útoku a dostávali jsme góly z rychlých útoků od domácích. Na druhou stranu jsme hráli poměrně dobře v obraně, tam podal nejlepší výkon Jirka Kaštánek. V letošní sezóně se u nás projevuje malý tréninkový objem po loňském lockdownu, málo trénujeme i nyní a pak se silnějšími soupeři nejsme schopni hrát celých 60 minut. Ale chceme udržet 1. ligu i nadále, a protože někteří hráči již avizovali ukončení kariéry, budeme muset kádr doplnit. Bohužel naši starší dorostenci nehrají žádnou soutěž, budeme to muset doplnit z jiných klubů."

Lubomír Krejčíř, trenér Tatranu Litovel: "Z hlediska výsledku jsme spokojeni, protože Chodov neprohrává o 10 branek ani doma ani venku. Dobrým výkonem tomu utkání pomohl brankář Nolč. Individuálně vynikali hlavně Geist, Prošvic a samozřejmě Dominik Tkadleček. V pár minutách si zkusil poprvé prvoligové utkání i dorostenec Michal Coufal. Na spojkách hráči předvedli střídavé výkony. Celkově ale náš herní projev není ideální, už se projevuje to, že jarní část sezóny je strašně dlouhá, hrajeme prakticky již 10 utkání v řadě a udržet formu po celou dobu je obecně velký problém. Velkým problémem bylo, že z nekoncentrovanosti jsme odevzdali soupeři několik míčů přímo do rychlého útoku. Dnešní pětiminutovka v druhém poločase ukázala stejný obraz hry jako v kritické fázi utkání v Jičíně minulý týden. Dnes naštěstí neměla vliv na výsledek. Především díky rychlému útoku, brankáři a díky dobrým začátkům utkání i v postupném útoku utkání s celky ze spodní části tabulky zvládáme. Čeká nás ale těžké utkání ve Strakonicích. Tam se pokusíme odrazit se od svého vlastního výkonu a pokud bude možnost odvézt body, určitě do toho dáme vše."

Obrázek
Dominik Tkadleček nasázel Chodovu celkem 11 branek. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Příští utkání, a to stejně jako na podzim přímý souboj o 1. místo v tabulce, sehrají naši muži tedy ve Strakonicích v sobotu 9. dubna v 17 hodin. V dalším domácím utkání přivítáme až po Velikonocích 23.dubna dalšího pražského soupeře - Sokol Vršovice.

Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Nolč, Bartoň - Tkadleček 11, Geist 6/2, Prošvic 4, Pindej 4, Pohlmann 3, Barabáš 2, Mrnuštík 2, Piwko 2, Kawulok 1/1, Havlíček 1, Coufal M., Jindra, Vincour, Dolák.
TJ JM Chodov A: Panzner, Pleva - Kaštánek 5/2, Postelt 5, Medenčevič 4/1, Friedel 4/1, Hanus 3, Januš 3, Krouský 1/1, Kopřiva 1, Kos.

Rozhodčí: Friedel - Kučerka
Sedmičky: 3 - 5
Žluté karty: 1 - 0
Vyloučení: 6 - 4
Červené karty: 0 - 0
Diváků: 240
7.4.2022 | Radovan Šimek | Přečteno: 535x