Polanka Cup úspěšný pro naše družstva!

Hned tři naše mládežnické týmy si užily tradiční posezónní turnaj v Polankce nad Odrou ve dned 10.-12. června. A byl to vídend úspěšný. Starší žáci získali zlaté medaile, mladší žáci se umístili na 5. místě a mladší dorost na 7. místě.

Starší žáci:
První den turnaje jsme se utkali se slovenských týmem HK Kúpele Bojnice, který jsme po boji nakonec vyhráli. Druhé utkání jsme svedli s tradičním soupeřem HBC Olomouc. Toto utkání bylo jednoznačnou záležitostí našeho týmu a zaslouženě jsme vyhráli, kdy si zahráli všichni hráči z lavičky. Druhý den ráno se nám vůbec nedařilo. Bohužel kluci neplnili 100% pokyny trenéra a prohráli jsme s týmem SKKP Handball Brno. Poslední utkání ve skupině proti Rožnovu bylo vzhledem k výsledkům našeho týmu ale i celé skupiny pro nás rozhodující. Pro postup mezi nejlepší bylo nutné získat minimálně jeden bod. Po celý zápas byli kluci v drobném útlumu a tahali za kratší konec. Změnou taktiky ve druhém poločase, kdy jsme téměř celý poločas hráli v sedmi bez brankáře, se naše hra výrazně zvedla a dělala velký problém soupeři, který nedokázal dlouho najít recept na tento styl hry. Postupně jsme stahovali rozdíl ve skóre a v poslední minutě jsme výsledek utkání stáhli na potřebnou remízu. Po rozpačitých výsledcích ve skupině se nám podařilo proklouznout do bojů o medaile. V play-off se naše hra ohromně zvedla a postupně jsme porazily HK Ivančice a domácí SK Házená Polanka. Ve finále jsme se potkali s týmem TJ Sokol Velké Meziříčí. Tento zápas byl od prvních minut v režii našeho týmu. Dokázali jsme si poradit i s tvrdou hrou protivníka, který byl často vylučován za hrubé fauly. Rozdíl ve skóre jsme postupně navyšovali až na konečných 19:13. Turnaj byl pro některé hráče rozlučkou s žákovskou kategorií a 1. místem na turnaji udělali krásnou tečku za velmi vydařenou sezónou. Nejlepší brankařem turnaje starších žáků byl zvolen náš František Parlagi. Bezvadná byla také podpora rodičů v publiku.

Obrázek

Sestava: Vašíček, Parlagi, Látal - Běhal, Čunderle, Páleník, Satora, Tichý, Pravda, Spáčil, Spurný, Hyánek, Stejskal, Papajík, Látal, Kolečář, Číhal, Valouch M., trenér M. Zifčák, vedoucí P. Valouch

20. MŠK-hádzaná Čadca

Nejlepší střelec: Štěpán Korvas (HK Ivančice)
Nejlepší brankář: František Parlagi (Tatran Litovel)

Mladší žáci:
Do turnaje jsme vstoupili rozpačitým výkonem proti Krmelínu, kdy po úvodním vedení 3:0 se nám ale přestávalo dařit. Vlivů bylo hned několik - nezvyklý terén (umělá tráva), mokrý míč, absence hráčů, kteří dorazili později i smůla v podobě 7 tyček... Soupeř se s okolnostmi popasoval lépe a tak jsme vedení jsme po poločase ztratili. Ale hodili jsme jeden nezdar za hlavu a šli do dalších zápasů s čistou hlavou. Podařilo se nám přejet Holešov, ale pátek jsme zakončili prohrou se silnými Ivančicemi. V sobotu jsme si ale 2 výhrami zajistili nakonec druhé místo ve skupině - nejprve jsme přehráli jasně Čadcu a také výborným výkonem domácí Polanku A. Druhé místo nám tak určilo na sobotu ještě další 2 zápasy o poslední místo v semifinále proti druhým týmům z ostatních skupin. Jasně jsme porazili Pezinok, ale podlehli V. Bystřici, která nakonec celý turnaj vyhrála. Tím jsme měli již v horkém sobotním odpoledni na turnaji dohráno a nedělní dopoledne jsme strávili na koupališti v Ostravě-Zábřehu.

Obrázek

Sestava: Dostál - Tyl, Skýva, Sedláček, Pospíšil, Fidler, Elgner, Březina, Zajíček, Hlavinka, Sedlář. Trenér Šimek, vedoucí Elgner st.