2. kolo žákovské ligy se hrálo i v Litovli

V době přípravných turnajů a utkání hostili st. žáci 2. kolo žákovské ligy, kde na domácí hale přivítali týmy Handball club Zlín, HBC JVP Strakonice 1921, HK Ivančice, Jiskra Třeboň.

Žákovská liga - Turnaj VIII, 2. kolo

HC Zlín - Tatran Litovel 27:21 (16:11)
Do prvního zápasu žákovské ligy jsme klasicky vstoupili špatně a než některým domácím hráčům zazvonil budík a probudili se, tak jsme již prohrávali 9:3. Postupem hry se kvalita naší hry zlepšovala a byli jsme důstojným soupeřem. I přes dobrý výkon ve druhém poločase byl konečný stav 27:21 pro Zlín.

Sestava a branky: Dostál, Látal - Číhal 5/1, Šmída 4, Spáčil 3/2, Tichý 3, Pravda 2, Kolečář 2, Sedláček 1, Spurný 1, Tyl, Srovnal, Heroudek, Fidler.

Střílející Michael Kolečář. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Tatran Litovel - ČZ HBC Strakonice 1921 15:24 (9:12)
V druhém utkání nás čekal tým Strakonic, který v žákovské lize ještě neprohrál. První poločas byl velmi vyrovnaný a týmy se přetahovaly o vedení. Kvalitní hrou jsme Strakonice překvapili, dařilo se nám v útočné fázi proměňovat vytvořené šance a v obraně ubránit klíčové hráče Strakonic. Bohužel okolo 5 minuty přišly černé minuty pro domácí celek, kdy jsme neproměnili vyložené šance a Strakonice odskočily do většího náskoku a zápas pro nás skončil prohrou 15:24.

Sestava a branky: Dostál, Látal - Číhal 6/2, Spáčil 3/2, Pravda 2, Sedláček 1, Tyl 1, Šmída 1, Kolečář 1, Srovnal, Heroudek, Tichý, Fidler, Spurný.

Obranná dvojice - Tonda Spurný (15) a Lubomír Pravda (10). Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Tatran Litovel - HK Ivančice 25:23 (13:9)
I přes dvě úvodní prohry jsme do utkání s Ivančicemi vstoupili velmi bojovně a od začátku utkání až do konce jsme drželi vedení na naší straně. V utkání se dařila kombinační hra našich spojek, kdy se nejvíce prosazovali Václav Spáčil (7) a Matěj Číhal (6). V tomto utkání musíme pochválit všechny kluky, jelikož se vzájemně povzbuzovali a pomáhali si jak v obraně tak i v útoku. I když se soupeřům podařilo překonat naší obranu, pomohli dobře chytající golmani. Na konci utkání, kdy se prosadil mozek naší hry Michal Kolečář, svítil na tabuli konečný výsledek 25:23.

Sestava a branky: Dostál, Látal - Spáčil 7/2, Číhal 6/1, Tichý 4, Kolečář 3, Šmída 2, Spurný 2, Pravda 1, Sedláček, Tyl, Srovnal, Heroudek, Fidler.

Vojta Látal tváří v tvář střelci Ivančic. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Jiskra Třeboň - Tatran Litovel 24:25 (11:10)
V posledním zápase 2 kola žákovské ligy jsme poměřili své síly proti Třeboni. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané, i když jsme byli herně i kombinačně lepší než náš soupeř. Bohužel na našich hráčích šlo vidět velké vyčerpání z předchozích utkání a občas to byla z naší strany "pochodová" házená. V utkání se nejvíce prosadil Matěj Číhal (7). Bohužel se v utkání nepodařilo domácímu týmu odskočit na větší náskok, aby se do hry mohlo dostat více hráčů z lavičky a tak 30 vteřin před koncem svítil na tabuli stav 24:24. V posledním útoku domácího týmu se svým oblíbeným způsobem uvolnil Ondřej Tichý a přiklonil tak konečný výsledek na naši stranu 25:24.

Sestava a branky: Dostál, Látal - Číhal 8/2, Tichý 4, Spáčil 4, Šmída 3, Kolečář 3, Pravda 2, Spurný 1, Sedláček, Tyl, Srovnal, Heroudek, Fidler.

Střílející Matěj Číhal proti Jiskře Třeboň. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Hodnocení Petra Jindry: "Druhé kolo prověřilo maximálně náš tým, kdy jsme dokázali hrát pěkná utkání i s kvalitními týmy a jak jsme již kluky před turnajem upozorňovali: "lze hrát a vyhrát s každým týmem." Mrzí nás že první dvě utkání nedopadly, museli jsme si pak s klukama pár věcí vyříkat a mělo to pozitivní výsledek. Nakonec dvě výhry a dvě prohry. Takže jsme spokojeni a musím klukům poděkovat za předvedenou hru, i když moje hlasivky opět trpěly. Máme před sebou ale kupu práce, musíme začít v klubu konečně s tréninky brankářů a u hráčů zapracovat jak na fyzické stránce tak i na té herní. "