Na Litovelsku se po letech rozběhala školní liga miniházené


Na Litovelsku se po letech rozběhala školní liga miniházené
Po několika letech odmlky se podařilo znovu obnovit školní ligu miniházené na Litovelsku. Díky úsilí krajské trenérky, krajského manažera, učitelů ze zapojených škol a také s pomocí klubu Tatran Litovel se během podzimu uskutečnily první lekce ve školách a také první turnaj 2. listopadu 2023.

Během října proběhly ukázkové vyučovací jednotky v základních školách v Litovli a okolních obcí. S příznivou odezvou se projekt setkal u ZŠ Vítězná v Litovli, která také poskytuje svou sportovní halu pro turnaje, dále ZŠ Jungmannova Litovel, ZŠ a MŠ Pňovice a také ZŠ Náklo.

Ukázkové hodiny ve školách vedla krajská trenérka Klára Sovová, asistoval krajský manažer Pavel Rajtr a pomáhali také trenéři z Tatranu Litovel. Od krajského svazu dostali do začátku sadu míčů a také metodické materiály.

Tato přípravná fáze vyvrcholila ve čtvrtek 2. listopadu v hale ZŠ Vítězná v Litovli, která je také domovským stánkem házenkářů Tatranu Litovel a tak je pochopitelně centrem házenkářského dění v regionu. Z pěti zapojených škol se turnaje účastnilo celkem 9 družstev rozdělených do dvou věkových kategorií.

Vzhledem k tomu, že to byl po dlouhé době první turnaj, hrálo se zatím bez počítání skóre. Přestávky mezi jednotlivými zápasy pak pořadatelé vyplnili soutěžemi jednotlivců v hodu do dálky a v rychlosti střely měřené radarem.

Obrázek
Momentka z 1. turnaje Litovelské školní ligy miniházené 2023/24. Foto: Klára Sovová. Více foto ve fotogalerii.


Mezi hráči především litovelských škol byla řada hráčů, kteří již házenou hrají v klubu, ale většinu rozhodně tvořily děti, které zatím v klubech nehrají a někteří se s ní dokonce na ukázkových jednotkách setkali poprvé. Možno říci, že i "nováčci" se velmi rychle začali s házenou seznamovat a zlepšení bylo vidět doslova s každým utkáním. A nutno říct, že dětem z vesnických škol toto šlo o poznání lépe než dětem z města.

Na závěr turnaje byly všechny týmy odměněni sladkostmi a školní trenéři píšťalkami. Všichni už se těší na další turnaj, který proběhne 7. prosince 2023 opět v hale ZŠ Vítězná v Litovli. A snad přijde i Mikuláš!
17.11.2023 | Radovan Šimek | Přečteno: 261x