Mladí litovelští házenkáři se zúčastnili mezinárodního turnaje v Praze

Ve dnech 28.3. až 1.4. se v Praze konal prestižní mezinárodní turnaj Prague Handball Cup 2013. Turnaje se zúčastnila také dvě družstva z Litovle, mladší dorost a starší miniházená.

V 9 kategoriích startovalo dohromady několik stovek týmů z 22 zemí. Kromě celků z okolních států se na turnaji objevila také mužstva ze vzdálenějších koutů světa, za zmínku stojí družstva z Hongkogu nebo z Kanady.

Mladší dorost

V kategorii mladších dorostů soutěžilo celkem 48 týmů. Ty byly rozděleny do 8 základních skupin po 6 družstvech. Po odehrání základních skupin se celky utkaly ve vyřazovací části o konečné umístění.

Mladší dorostenci nezklamali, ze 6 zápasů 1 vyhráli a 5 prohráli. Je však nutno říci, že téměř polovina našich hráčů věkově patří do kategorie starších žáků, tedy o kategii níže. Litovelští hráči tak předvedli výkony odpovídající jejim možnostem. Zápasy na turnaji byly pro kluky velkou zkušeností, cenná byla především střetnutí se severskými týmy ze Švédska a Dánska.

Výsledky litovelských mladších dorostenců:

Tatran Litovel - Jersie HK I (Dánsko) 9:15
Tatran Litovel - ELP Jablonec n.N. 10:18
Tatran Litovel - GF Kroppskultur I (Švédsko) 10:20
Tatran Litovel - Sokol Úvaly 10:19
Tatran Litovel - MTV Stadeln (Německo) 21:8
Tatran Litovel - Fredensborg Handbold II (Dánsko) 5:0 kont.
Tatran Litovel - Jersie HK II (Dánsko) 9:16

Starší miniházená

V kategorii starší miniházené se turnaje zúčastnilo 18 týmů, které byly rozděleny do 3 skupin. Systém turnaje byl obdobný jako u mladších dorostenců. Litovelští miniházenkáři dokázali své starší kolegy výsledkově předčít, ze 7 zápasů 3 vyhráli a 4 prohráli.