Litovel viděla o víkendu vítězství i porážky domácích týmů

Uplynulý víkend nabídl fanouškům v Litovli bohatý házenkářský program. Na domácí palubovce se představily všechny druholigové týmy a také žákovské celky, které zahájily jarní část sezóny.

Mužům B se vůbec nepovedl začátek utkání proti Frýdku-Místku. Především v obraně nestíhali pohyblivým hráčům soupeře a v polovině prvního poločasu prohrávali 6:14. Ve zbytku první poloviny hosté v útoku polevili a naši hráči stáhli jejich náskok na rozdíl čtyř branek. Na začátku druhého poločasu nastalo viditelné zlepšení útočného projevu Litovle. Naši hráči zlepšili pohyb a přesnost přihrávek. Dokonce se jim v jednu chvíli podařilo snížit náskok soupeře na jediný gól, ale více jim dobře hrající házenkáři Frýdku-Místku nepovolili.

2. liga mužů:

Tatran Litovel B - SKP Frýdek-Místek B   30:32 (12:16)
Sestava a branky Litovle: Navrátil, Sedlář - Nantl 8, Schmalz 7, Jindra 6/2, Macek 3, Štencl 2, Šimek 1, Pavlík 1, Knébl M. 1, Hrbček 1, Kráčmar, Čapák, Zapletal

Jasnou záležitostí se staly zápasy starších a mladších dorostenců. Oba týmy byly favority a svou roli bez problémů splnily. Starší dorostenci tak zvládli první polovinu nadstavbové části soutěže bez ztráty jediného bodu.

2. liga starších dorostenců:

Tatran Litovel - Sokol Horka n.M.   43:16 (21:6)
Sestava a branky Litovle: Sedlář, Navrátil - Číhal D. 11/1, Čikl 9/1, Protivánek 4, Šmíd 4, Štencl 3, Vincour 3, Maksant 3, Chytil 3, Valouch 3

2. liga mladších dorostenců:

Tatran Litovel - TJ Nový Jičín   38:23 (19:12)
Sestava a branky Litovle: Pekař - Čikl 12/2, Coufal 6, Hemelka 6, Protivánek 6, Valouch 3, Bandík 2, Faltýnek 2/1, Nehanský 1

Naopak velice napínavou podívanou přinesl zápas starších žáků proti Olomouci. Ve vyrovnaném utkání si po většinu času drželi těsný náskok mladí házenkáři Litovle. V samotném závěru se však štěstí přiklonilo na stranu hostů z Olomouce, kteří zvítězili jednobrankovým rozdílem. Mladší žáci si proti Senici na Hané vytvořili rozhodující náskok již v prvních deseti minutách s povinnou osobní obranou. Zbytek zápasu měl již vyrovnaný průběh a naši hráči si své vedení pohlídali.

Liga Olomouckého kraje starších žáků:

Tatran Litovel - STM Olomouc B   21:22 (12:11)
Sestava a branky Litovle: Uhlár, Bartoň - Krejčí 7/3, Růžička 4, Stejskal 3, Baciak 2, Kršek 2, Spurný 2, Coufal 1, Zemánek, Maitner, Kubáček

Liga Olomouckého kraje mladších žáků:

Tatran Litovel - Senice n.H.   21:16 (12:8)
Sestava a branky Litovle: Bartoň, Klanica - Skopal 6, Gallas 5, Vogl 3, Pavlík 2, Molnár 2, Ryzí 2/1, Vykydal 1, Vašíček, Válek, Kalousek, Matečka