1. liga mužů: HK Bystřice pod Hostýnem - Tatran Litovel 31:36 (13:15)

Házenkáři Tatranu Litovel chytili na startu prvoligového jara střeleckou slinu. Po domácí kanonádě proti Vršovicím přivezli vítězství z palubovky Bystřice pod Hostýnem, kde triumfovali 36:31. Čtrnáctigólovým výkonem se blýskl zkušený Jakub Schmalz.

Lídr prvoligové tabulky a aspirant na návrat do extraligy vstoupil do utkání kvalitní obranou a vypracoval si rychle vedení 4:1. Poločas Tatran vyhrál o dvě branky 15:13.

Bystřice sice ve 38. minutě srovnala na 18:18, od té chvíle už úřadovali především Hanáci, kteří postupně  zvyšovali náskok až do konečného stavu 36:31. "Tým Bystřice je dlouhodobě pohromadě a doma je nebezpečný. My jsme měli až na výjimky zápas pod kontrolou. Trochu nám bohužel kazily plány zranění, která nás potkala už před zápasem na tréninku a taky během utkání," zhodnotil utkání trenér Tatranu Ivo Vávra. Ze hry musel odstoupit zraněný Petr Jindra, což hostům zkomplikovalo situaci. "Trochu jsme museli změnit herní styl a na můj vkus nakonec padlo docela dost branek," poznamenal kouč Litovle.
Obrázek
Jakub Schmalz střílí jednu ze svých 14 branek. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.

Nejlepší střelecký výkon sezony předvedl Jakub Schmalz, který k osmi proměněným sedmimetrovým hodům přidal dalších šest branek ze hry. "Od začátku to byl z naší strany sebevědomý výkon a měli jsme zápas ve své režii," poznamenal Schmalz.

V sobotu od 17 hodin budou chtít litovelští házenkáři připsat další vítězství v domácím zápase s Náchodem.

Sestavy a branky:
HK Bystřice p.H.: Mizera Š., Janků, Nezhyba - Tiller J. 7/1, Salvet 6, Zeman 6/5, Tiller R. 4, Janíček 4/1, Juránek 2, Hradil 1, Jaroš 1, Hubík, Vičan. Trenér: Martin Žůrek.
Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Schmalz 14/8, Barabáš 3, Číhal 4, Hrbček, Hanák 2, Protivánek, Šuba 3, Šmíd 5, Piwko 5, Kráčmar, Jindra, Vincour. Trenér: Ivo Vávra.

Rozhodčí: Horsák - Videcký
Branky ze 7m hodů: 7:8
Vyloučení: 4:5