Strabag Rail Extraliga: HC ROBE Zubří – TJ Tatran Litovel 29:19 (15:9)


Strabag Rail Extraliga: HC ROBE Zubří – TJ Tatran Litovel 29:19 (15:9)
V prvním kole bojů o záchranu v nejvyšší soutěži házenkářů se nám bohužel proti celku HC Robe Zubří body získat nepodařilo a odjíždíme ze Zubří s prázdnou. Domácí celek nepřipustil další fiasko po nepostupu do play-off a jednoznačně ukázal, jaký je rozdíl mezi oběma soupeři, když zvítězil o 10 branek.

Zubřané po hořké porážce v Hranicích, která zajistila jejich neúčast v play off, chtěli dokázat, že na postup měli. Litovel nabuzená vítězstvím proti Frýdku rozhodně nepřijela nic lehce odevzdat. Domácím situaci neulehčili ani jejich fanoušci, kteří se po dobu 15 minut odebrali do útrob haly a nefandili. Tímto chtěli zřejmě projevit svůj nesouhlas s výsledky družstva.

Zubří se ale ihned v 5. minutě odtrhlo na rozdíl 4 branek – 4:0. Největší rozdíl skóre byl v prvním poločase v 21. minutě, kde domácí vedli 12:4. Zásluhou zákroků Milana Maliny se Zubří ubránilo gólům a přecházelo do druhé vlny. Poločas tedy skončil v poměru 15:9 pro Zubří. Hosté ve druhém poločase vylepšili svou hru a ve 47. minutě bylo skóre 22:16. Valaši si ale stav pohlídali a zaslouženě vyhráli.  


Obrázek
Marek Páleš zaznamenal víc jak polovinu gólů Litovle v Zubří. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „Já jsem celý týden pracoval s tím, jak se s tím vyrovnat. Po základní části jsem poděkoval Karviné i Hranicím, že ukázaly svůj charakter. My jsme dnes chtěli ukázat taky, i když už nejde o nic. Zapracovali jsme v týdnu na mentální přípravě. 19 gólů je akceptovatelné, i když jsme měli v obraně pár chyb. Měli jsme dvě pětiminutové pasáže, kdy jsme to vždy prohráli.“

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Gratuluji domácím k bodům, vím, že je pro Zubří tato část ligy zklamáním, ale dneska ukázalo svou sílu. Udělali jsme spoustu technických chyb. Řekli jsme si, jak chceme hrát, prvních 20. minut bylo katastrofálních. Tuto sezónu jsme tu již ukázali jeden kvalitní poločas, chtěli jsme na to navázat. Jde vidět velký rozdíl mezi týmy.“

Play-out STRABAG RAIL Extraligy pokračuje svým 2. kolem v sobotu 30.3., kdy od tradičních 17:00 přivítáme na domácí palubovce celek SKKP Handball Brno. Budeme se těšit na vaši podporu!

Nejvíce branek:

HC ROBE Zubří: Přikryl 5, Hrstka 4/4, Válek a Janíček 4  
Tatran Litovel: Páleš 10/2, Štencl 3, Tkadleček a Šmíd 2.

Rozhodčí: Petr Kichner - Michal Vacula
Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/4
Vyloučení: 6:12
Diváci: 538
25.3.2019 | admin | Přečteno: 665x

Komentáře ke článku

Facebook