Starší miniházená zakončila krajskou ligu Superfinálem v Hranicích


Starší miniházená zakončila krajskou ligu Superfinálem v Hranicích
V sobotu 25. května se do Hranic sjelo všech 20 družstev starší miniházené hrajících po celou sezónu turnaje Ligy Olomouckého kraje v miniházené 4+1 včetně 2 týmů Tatranu Litovel.

Hrálo se po celý den od 8:30 až do téměř 17 hodin, na každý tým čekalo celkem 6 utkání v délce 1x12 minut bez počítání skóre. 20 týmů totiž bylo rozděleno do 3 výkonnostních skupin.

Tento turnaj jsme využili jako přípravu na nadcházející Litovel MiniCup. Ačkoliv jsme po celé jaro kluky rozdělili do dvou výkonnostně vyrovnaných týmů - Atomáků a Bombarďáků, na superfinále v Hranicích bylo Áčko tvořené z hráčů, kteří toho mají za předchozí roky odehráno nejvíce. Kluci se postupně sehrávali, zlepšovali obranu a zvyšovali efektivitu v útoku. Zřejmě nejvýraznějším výkonem se prezentoval Vojta Látal v brance, ale i Matěj Číhal, Luboš Pravda, Míša Kolečář, Martin Pospíšil i Jéňa Sedláček zahráli podle očekávání trenérů. Superfinále vynechal kvůli nemoci Vojta Tyl, ale pevně věříme, že to do MiniCupu vyleží.

Obrázek
Foto: Radovan Šimek. Více foto ve fotogalerii.


Béčko tvořili hráči, kteří často začali hrát až na začátku této sezóny. A na superfinále skutečně ukázali velké pokroky. Trenéry nejvíce potěšil Dominik Hrabáček, když dokázal střílet jeden gól za druhým a plně si zasloužil být kapitánem na slavnostním zakončení. A samozřejmě pochvalu si zaslouží i Adam Zatloukal, Honza Müller, Martin Rozman, Ondra Fidler, Denis Skýva i Adam Březina, který superfinále vynechal kvůli drobnému zranění. Na trénincích pilujeme jednotlivé složky házené a jako trenéři jsme velice rádi, že je kluci postupně lépe a lépe uplatňují i v utkáních.

Obrázek
Foto: Radovan Šimek. Více foto ve fotogalerii.


Jsme také velmi rádi, že kluci na turnaji, ačkoliv rozděleni na dvě družstva, působili jako jeden tým, povzbuzovali se, fandili si, nezáviděli si, kdo hraje za jaký tým. Z celého superfinále jsme odjížděli po téměř desetihodinovém maratonu unaveni, ale s pocitem dobře odvedené práce za celou sezónu.

Obrázek
Foto: Martin Číhal. Více foto ve fotogalerii.


Trenéři Radovan Šimek a Tomáš Pospíšil
26.5.2019 | admin | Přečteno: 800x

Facebook