1. liga mužů: Tatran Litovel - Házená Velká Bystřice 32:33 (14:16)


1. liga mužů: Tatran Litovel - Házená Velká Bystřice 32:33 (14:16)
Litovelská házenkářská prvoligová pevnost padla. Házenkáři Tatranu Litovel v 8. kole 1. ligy mužů prohráli v hanáckém derby s Velkou Bystřicí nejtěsnějším rozdílem jediné branky a na navíc v posledních sekundách. Trenéři i diváci však viděli příčinu prohry především v mizerné obraně po celých 60 minut utkání.

Domácí tým začal velmi vlažně a působil na hřiště, že neví, co má kdo hrát a nikdo jakoby nechtěl útočit. Velká Bystřice měla začátek o poznání lepší a vybudovala si během úvodních 10 minut náskok 7:3. Herně i střelecky se prosazovali hlavně bystřičtí hráči Marek Tůma (přestup z extraligových Hranic), mladý Štěpán Souček a na křídle a v brejcích rychlý Josef Dobeš. Domácí jakoby nevěděli, jak tyto hráče dostatečně bránit. Domácí se ale poté konsolidovali především brankami Zdeňka Kuchaře a Josefa Pohlmanna, nicméně do poločasu náskok Velké Bystřice stáhli jen na 2 branky - 14:16.


Obrázek
Zdeněk Kuchař si vytvářel dobré prostory mezi obránci soupeře a zodpovědným proměňováním zaznamenal 6 branek.
Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.V druhém poločase Bystřice opět navýšila rozdíl skóre až na 5 branek, kdy domácí dopláceli na oslabení a trestuhodně nechávali volného hlavně Jiřího Kubise, který zaznamenal 4 branky za sebou. Teprve v posledních 8 minutách domácí hráči především nebojácností především Ondry Kawuloka, Davida Růži nebo Pavla Coufala dokázali srovnat a dokonce se ujmout necelé 2 minuty před koncem jednobrankového vedení. V závěru však zaúřadoval hostující brankář Vydra a Velká Bystřice měla za remízového stavu 32:32 útok, který dokázala využít, když Jiří Skřídlo dával rozhodující branku na 33:32 skutečně pár sekund před závěrečnou sirénou.

Házenkáři Tatranu Litovel tak zaznamenali první domácí porážku v letošní sezóně první ligy. Naopak Velká Bystřice pošesté za sebou neprohrála a v tabulce se dotáhla na 3 místo hned za litovelský tým, který má však jedno utkání k dobru.  

Marek Šuba, hrající trenér Tatranu Litovel: "Dnes jsme měli především nešťastný vstup do utkání, kdy jsme prohrávali 2:5. K tomu se přidaly hrubé individuální chyb v obraně, zřejmě dané špatným psychickým nastavením na utkání, v tom vidím příčinu dnešní prohry. Na druhou stranu Velká Bystřice má šikovně poskládaný tým a každý soupeř to s nimi bude mít těžké. V posledních 10 minutách, když jsme stáhli náskok soupeře, to bylo obrovským nasazením v útočné fázi, naopak soupeři se tolik v útoku nedařilo. Začala nás podporovat hala, ale potom tím závěrečným gólem to přišlo všechno vniveč. Ale o tom posledním gólu to nebylo, házená se hraje 60 minut a tam jsme my zklamali v obraně. Děkujeme fanouškům, kteří na nás chodí a fandí nám."

David Barabáš, kapitán Tatranu Litovel: "Těžko hledat jednotlivé klíčové momenty, nám se to utkání hrubě nepovedlo v obraně. Brankáři bohužel také nepřidali povzbuzující zákroky navíc, ale na druhou stranu se těžko v házené chytá z děravou obranou. Musíme si přiznat, že Velká Bystřice měla velkou útočnou kvalitu v tomto zápase, svědčí o tom skóre, oba týmy daly přes 30 branek, na obou stranách se moc na obrany nehrálo. Ale dostat doma přes 30 gólů je tristní, s tím se těžko hraje házená, v dřívějším působení v první lize jsme nebyli zvyklí dostávat tolik gólů a budeme muset na tom zapracovat."

Poslední letošní 2 utkání odehrajeme na půdě soupeřů (domácí utkání s Bystřicí pod Hostýnem bylo předehráno 27.10.). Nejprve se tým popere o body 24. listopadu v Hustopečích a nakonec 7. prosince v Náchodě.

Sestavy a branky:
Tatran Litovel: Juráš, Magrla - Pohlmann 7, Kuchař 6, Růža 4, Geist 3/1, Coufal 2, Kawulok 2, Prošvic 2, Vincour 2, Barabáš 1/1, Havlíček 1, Protivánek 1, Šuba 1, Jindra, Macek.
Házená Velká Bystřice: Vydra, Schneider – Tůma 6, Kubis 6, Dobeš 6, Souček 6, Mičola 4/4, Skřídlo 3, Švébiš 2, Wolf, Mráz, Spurný, Machynek, Maceášik.
20.11.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 839x

Komentáře ke článku

Facebook