1. liga mužů: Házená Legata Hustopeče - Tatran Litovel 22:29 (15:13)


1. liga mužů: Házená Legata Hustopeče - Tatran Litovel 22:29 (15:13)
Házenkáři Tatranu Litovel odčinili domácí smolnou prohru z minulého kola a přivezli oba body z jihomoravských Hustopečí. Ačkoliv ještě v poločase prohrávali o 2 branky skvělou obrannou činností dovolili Hustopečím po přestávce vstřelit jen 6 branek a ovládli tak vývoj utkání, kteří nakonec vyhráli o 7 branek.

Domácí tým během téměř celého prvního poločasu vedl, ale bylo to nejvýše o 2 branky. Hru Hustopečí tvořili podle očekávání Pavel Mrnuštík a Michal Adam, kteří nejvíce zaměstnávali obranu Hanáků. Střelecky se prosazoval ještě Suchomel a křídelník Strouhal. Náš tým se zpočátku dostával do střeleckých pozic spíše na brankoviště a jen za první poločas získal 4 sedmičky, které Geist s Barabášem proměnili. Na spojce se dařilo především Honzovi Šmídovi, který do poločasu dal 4 branky. Litovelákům však utekl kvůli oslabení závěr poločasu, který prohráli 1:4 a domácí tak šli do šaten s dvoubrankovým vedením 15:13.


Obrázek
Hustopečský Mrnuštík střílí přes blok domácích ve složení Havlíček, Noworyta, Šmíd. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Druhý poločas přinesl především pro domácí příznivce nečekaný zvrat. Domácí těžce a složitě dobývali obranu Tatranu s brankářem Navrátilem za zády a za celý druhý poločas dokázali dát jen 7 branek, z toho 2 až v poslední minutě za rozhodnutého stavu. Z výborné defenzívy tak náš tým těžil i v útoku. Nejprve hlavně pravá strana, kde téměř výhradně střelami Pohlmanna a Geista jsme si vypracovali náskok 20:17. Ukázalo se, že domácím začaly docházet síly a nezabránil tomu ani oddechový čas domácího trenéra v polovině druhé půle. Honza Navrátil v brance dál v pohodě likvidoval střelecké pokusy domácího týmu, které neměly díky výborné obraně v čele s Havlíčkem, Noworytou, Jindrou a Číhalem potřebnou razanci a přesnost. Domácí se navíc nestačili ani vracet a umožnili našemu týmu jen v druhé půli 7 rychlých brejků. V samotném závěru domácí již jen kosmeticky upravili dvěma brankami na konečných 22:29, ale to již vypukly oslavy našich hráčů.    

David Barabáš, kapitán Tatranu Litovel: „Vítězství v zápase se nerodilo z počátku vůbec hladce. Za začátku nám vázla obrana, protože Hustopeče mají na spojkách jistou kvalitu v podobě Michala Adama a Pavla Mrnuštíka. Byli jsme na ně sice připraveni, ale právě jsme se jim věnovali až moc a odkrývali prostory i pro jejich spoluhráče. Ale postupem času jsme přišli na to jak je bránit. Navíc Hustopeče hráli v užší sestavě asi 8 hráčů, takže to fyzicky ke konci už neutáhli a podléhali našemu tlaku. Do zápasu jsme jednoznačně vstoupili, že chceme vyhrát a šli jsme si tvrdě pro to. Za dobrou obranou se chytli i brankáři a přidali jisté zákroky. Dnes to byl týmový výkon i v útoku, nikdo příliš nevyčníval, prosazovali jsme se jak z křídel, na brankovišti i z dálky.“


Obrázek
Oslavy vítězství s hloučkem věrných příznivců. Foto: Pavel Štěpánek. Více foto ve fotogalerii.


Náš tým se tak stále drží jediný bod za vedoucími Strakonicemi na druhém místě prvoligové tabulky, v níž má však jeden zápas k dobru. Počet utkání se však srovná již o tomto víkendu, náš tým má tedy volno, ale naši nejbližší pronásledovatelé na 3. a 4. místě - Velká Bystřice a Zlín však hrají těžká utkání u pražských soupeřů, tak doufejme, že nebudou bodovat. Poslední utkání podzimní částí odehrají naši muži v sobotu 7. prosince v Náchodě.

Sestava a branky:
Legata Hustopeče: Vávra, Holčapek - Mrnuštík 7/2, Strouhal 4/1, Suchomel 3, Adam 2, Lengál 1, Strach 1, Jankovič 1/1, Novák 1, Myslík 1, Horký 1, Semerád D.
Tatran Litovel: Navrátil, Magrla - Geist 7/4, Šmíd 7, Pohlmann 5, Barabáš 4/2, Coufal 3, Noworyta 2, Protivánek 1, Číhal, Havlíček, Jindra, Kawulok, Kuchař, Prošvic, Šuba.
27.11.2019 | Radovan Šimek | Přečteno: 289x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: