Muži obsadili na Memoriálu bratří Králíků v Hranicích 2. místo


Muži obsadili na Memoriálu bratří Králíků v Hranicích 2. místo
Velmi kvalitně odehráli naši muži přípravný turnaj 24. - 25. ledna 2020 v Hranicích, kde se utkali s extraligovými týmy domácích Hranic a Brna s prvoligovou Bystřicí pod Hostýnem. Díky dvěma vítězstvím obsadili 2. místo.

Náš tým na poslední chvíli na turnaji zaskočil za slovenský Slovan Modra, který se z turnaje odhlásil a ačkoliv termín kolidoval s přípravami házenkářského plesu, hráči k turnaji přistoupili velmi zodpovědně.  

"Chtěl bych pochválit celý tým, jak zodpovědně k turnaji přistoupil, protože to bylo časově náročné, protože jsme hráli utkání v pátek večer a 2 utkání v sobotu dopoledne. Proto jsme rozložili zátěž na co nejvíce hráčů. Na naši současnou pozici byl turnaj velmi kvalitně obsazen 2 extraligovými týmy a soupeřem z 1. ligy - Bystřicí pod Hostýnem," s respektem hodnotil svůj tým trenér Marek Šuba.

V pátek večer náš tým nastoupil proti Bystřici pod Hostýnem a utkání zvládl jednoznačným rozdílem 19 branek (39:20). V sobotu dopoledne čekaly naše hráče 2 zápasy s extraligovými týmy. Hranice po vyrovnaném druhém poločase vyvinuly na náš tým větší tlak a nakonec vyhráli o 14 branek 36:22. Velmi potěšující zprávou o kvalitě našeho týmu je vítězství nad Brnem v poměru 27:24.

"Bystřice na turnaji sice výsledkově propadla, v některých fázích utkání nám byla ale dobrým soupeřem. Celkově jsme všechna utkání odehráli velmi kvalitně s výjimkou druhého poločasu s Hranicemi, tam jsme udělali řadu individuálních chyb a to nás potom psychicky položilo a nedařila se žádná z útočných ani obranných činností. Nicméně pak se kluci dokázali zvednout a porazit extraligové Brno. V tom utkání jsme byli celou dobu lepší a to se odrazilo nakonec i ve výsledku," hodnotil předvedenou hru i výsledky trenér Šuba.

Prvoligová sezóna začíná až 22. února, naši hráči však volno od házené rozhodně nemají. "Nyní jsme v přípravném období ještě spíše ve fázi nabírání kondice, ale velmi brzo začne převládat herní příprava, míče však máme v rukou celou dobu. Na turnaji v Hranicích se ukázalo, že kondičně jsme vcelku dobře připravení, jak rychlostně, silově i ve vytrvalosti jsme vůbec za extraligovými týme nezaostávali. Čeká nás ještě domácí přípravný turnaj a několik dalších přáteláků, určitě z Olomoucí a také s Hranicemi. Takže myslím, že na jarní část sezóny budeme dobře připraveni," přiblížil aktuální program týmu hrající trenér.

Obrázek
Ilustrativní foto: Pavel Štěpánek.


Výsledky na Memoriálu bratří Králíků v Hranicích:

Tatran Litovel - HK Bystřice p. Host 39:20 (20:10)
Sestava a branky: Juráš, Navrátil - Havlíček, Coufal 4, Smékal 2, Protivánek 5, Vincour 2, Kuchař, Kawulok 4, Prošvic 6, Pohlmann 5, Barabáš 5, Geist 6.

Cement Hranice - Tatran Litovel 36:22 (16:15)
Sestava a branky:  Juráš, Navrátil - Hrbček 1, Coufal, Růža 1, Protivánek 1, Noworyta 2, Kuchař 2, Kawulok 3, Prošvic, Pohlmann 3, Spurný, Geist 7, Vincour 2, Chytil  

SKKP Handball Brno - Tatran Litovel 24:27 (12:12)
Sestava a branky: Juráš, Navrátil - Chytil, Smékal 6, Protivánek, Noworyta 4, Kuchař 1, Kawulok 4, Prošvic 1, Vincour 2, Spurný, Geist 4, Růža 4.

Další utkání:
Cement Hranice - SKKP Handball Brno 29:29
HK Bystřice p. Host. - SKKP Handball Brno 32:51
Cement Hranice - HK Bystřice p. Host. ?
31.1.2020 | Radovan Šimek | Přečteno: 308x

Komentáře ke článku

Facebook

Partneři: