1. liga mužů: KH Zbrojovka Vsetín - Tatran Litovel 24:30 (7:14)
Muži zvítězili ve 13. kole 1. ligy mužů na horké valašské půdě ve Vsetíně po jistém výkonu o 6 branek 30:24. Napravili tak zaváhání z minulého kole v Jičíně a udělali tak nejlepší pozvánku na nejbližší domácí prvoligové utkání, které odehrají po neuvěřitelných téměř 4 měsících.

Vsetín je sice letošním prvoligovým nováčkem, ale má v kádru dost zkušené borce a v domácím prostředí dokázal potrápit již řadu týmů. "Do utkání vstoupili oba týmy s velikým odhodláním a v podstatě s tím nejlepším, s čím na soupisce týmy disponují. Nám chyběli pouze dva hráči a soupeři snad jen jede," komentoval předzápasové prognózy trenér Tatranu Litovel Marek Šuba.

Start utkání daleko lépe vyšel Hanákům. "Během první půle jsme si postupně vypracovali pěti až šesti brankový náskok, kdy se dařilo v naší bráně brankáři Jurášovi," chválil Šuba. Aby také ne, když Honzovi Jurášovi napočítali statistici za první poločas 15 zákroků a měl tak úspěšnost 68%. Poločasový výsledek 14:7 pro litovelské barvy, tak našemu týmu dával především klid do druhého poločasu a samozřejmě dobrou na ději na zisk bodů.


Obrázek
Honza Juráš potrápil vsetínské střelce a položil základ vítězství Tatranu. Záběr z podzimního utkání v Litovli. Foto: Pavel Štěpánek.

Úvod druhé půle však patřil domácím, kteří jej získali v poměru 6:2 a stáhli náskok hostujícího celku. "Tam jsme malou agresivitou v obraně a snad nepozorností dovolili domácím se přiblížit na rozdíl tří branek. Proto jsme reagovali střídáním, které se ukázalo jako pozitivní pro další vývoj utkání. Opět jsme domácím odskočili na rozdíl šesti branek, který jsme již nepustili," přiblížil jedinou problematickou pasáž utkání trenér Tatranu. Hanáci si tak až do konce udržovali bezpečný náskok a sebejistým výkonem dovedli utkání do vítězného konce v poměru 30:24.  

Marek Šuba po utkání hýřil pochvalami: "Pochvala patří celému týmu za odhodlání a bojovnost. Vypíchl bych výbornou koncovku pravých křídel Barabáše a Geista, kteří dali dohromady 12 branek a každý měl jen jediný neúspěšný pokus. Pochválit také musím mladý domácí tým, který hrál směrem do útoku velmi rychle, a pokud sníží počet technických chyb a udrží pevnou obrannou fázi po celou dobu utkání, tak o nich v pozitivním slova smyslu ještě uslyšíme. Musím kladně ohodnotit také solidně zaplněnou arénu na Lapači, ve které byly slyšet i naši fanoušci."

Tým Tatranu si ziskem bodů upevnil pozici v horní čtyřce tabulky. Ziskem 16 bodů, shodně se Zlínem, se dělí o 3.-4. místo. Tabulku vedou suverénní Strakonice, v závěsu za nimi je ambiciózní Velká Bystřice. Vsetín je zatím na 10. místě.

V příštím kole se muži konečně představí v první lize také na domácí palubovce. Vždyť poslední prvoligové utkání odehráli doma 16. listopadu, tedy před téměř 4 měsíci. V sobotu 7. března od 17 hodin budou hostit tým TJ JM Praha-Chodov. Srdečně zveme všechny příznivce házené.  


Sestava a branky:
KH Zbrojovka Vsetín: Orság, Klement - Capil, Zsoldos 3, Španihel, Král 1, Loucký, Nesvadba 6/1, Polášek 6/1, Číž R. 1, Číž V. 2/1, Havran M. 5/2, Halamíček, Panoš
Tatran Litovel: Juráš, Navrátil - Pohlmann 7, Barabáš 6/1, Geist 5/1, Šmíd 5, Havlíček 3, Coufal 2, Růža 2, Kawulok, Kuchař, Prošvic, Protivánek, Šuba.

Rozhodčí: Brzósková - Pavelová
Vyloučení: 4 - 2
Diváci: 300
4.3.2020 | Radovan Šimek | Přečteno: 132x

Komentáře ke článku

Facebook